1. SPIDER'S WEB
  2. Oprogramowanie
  3. Tech

Microsoft właśnie powiedział marihuanie zdecydowane czemu nie

Reklama Microsoftu obraża moją inteligencję.
202 interakcji
dołącz do dyskusji

Zwolennicy palenia jointów będą pewnie dzisiaj przychylnej patrzeć na jedną z korporacji ze świata nowych technologii. Microsoft zapowiedział, że zajmie się… marihuaną.

Chociaż posiadanie marihuany jest w naszym kraju nielegalne, a samo palenie negatywnie odbierane w wielu środowiskach, to w wielu regionach świata władze dopuszczają wykorzystanie tej używki w celach rekreacyjnych.

Nie umknęło to uwadze firmom ze świata nowych technologii.

Nic w tym dziwnego, skoro w 20 stanach Ameryki marihuana nie jest zabroniona. Dla wielu przedsiębiorstw to istotny rynek. Jak podaje Business Insider, teraz Microsoft postanowił do chmury Azure, pakietu Office, systemu Windows, konsoli Xbox i wszystkich innych obszarów prowadzonej przez siebie działalności dołączyć pośrednio działania związane z marihuaną.

Zainteresowany tym konkretnym narkotykiem jest konkretnie nowy partner Microsoftu o nazwie Kind Financial. Jak podaje firma z Redmond to pierwsze jej takie partnerstwo w historii. To dość kontrowersyjna decyzja, a konserwatywni klienci, jeśli taka informacja do nich dotrze, mogą być z tego powodu niezadowoleni - z drugiej strony entuzjaści używek pewnie spojrzą na działania firmy z żywym zainteresowaniem.

Czym w ogóle zajmuje się ten nowy partner Microsoftu?

Kind Financial to przedsiębiorstwo zajmujące się rozwojem oprogramowania, które pomaga osobom prowadzącym własny biznes związany z marihuaną. Nowy partner Microsoftu dba dziś między innymi o to, by jego klienci biznesowi nie zapomnieli o regulacjach prawnych i weryfikuje, czy spełniają wszystkie wymagania.

Partnerstwo z Microsoftem ma pomóc Kind Financial w przygotowaniu oferty dla rządu - który dostałby dzięki temu informacje na temat sektora biznesu związanego z marihuaną. Pozwoliłoby to łatwo monitorować, którzy sprzedawcy faktycznie dostosowali się do regulacji.

W Stanach Zjednoczonych, gdzie rząd chce ściśle kontrolować kto hoduje i sprzedaje marihuanę - oraz oczywiście komu - na takie oprogramowanie zapotrzebowanie jest ogromne. Współpraca z Microsoftem pozwoli Kind Financial uruchomić swoją usługę w ramach chmury Azure Government

Nie zapowiada się natomiast na to, co może wiele osób rozczarować, żeby Microsoft dorzucał paczkę jointów w bonusie abonentom Xbox Live.