REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Oprogramowanie

Microsoft właśnie powiedział marihuanie zdecydowane czemu nie

Zwolennicy palenia jointów będą pewnie dzisiaj przychylnej patrzeć na jedną z korporacji ze świata nowych technologii. Microsoft zapowiedział, że zajmie się… marihuaną.

17.06.2016
15:12
Reklama Microsoftu obraża moją inteligencję.
REKLAMA
202 interakcji
dołącz do dyskusji
REKLAMA

Chociaż posiadanie marihuany jest w naszym kraju nielegalne, a samo palenie negatywnie odbierane w wielu środowiskach, to w wielu regionach świata władze dopuszczają wykorzystanie tej używki w celach rekreacyjnych.

Nie umknęło to uwadze firmom ze świata nowych technologii.

Nic w tym dziwnego, skoro w 20 stanach Ameryki marihuana nie jest zabroniona. Dla wielu przedsiębiorstw to istotny rynek. Jak podaje Business Insider, teraz Microsoft postanowił do chmury Azure, pakietu Office, systemu Windows, konsoli Xbox i wszystkich innych obszarów prowadzonej przez siebie działalności dołączyć pośrednio działania związane z marihuaną.

Zainteresowany tym konkretnym narkotykiem jest konkretnie nowy partner Microsoftu o nazwie Kind Financial. Jak podaje firma z Redmond to pierwsze jej takie partnerstwo w historii. To dość kontrowersyjna decyzja, a konserwatywni klienci, jeśli taka informacja do nich dotrze, mogą być z tego powodu niezadowoleni - z drugiej strony entuzjaści używek pewnie spojrzą na działania firmy z żywym zainteresowaniem.

Czym w ogóle zajmuje się ten nowy partner Microsoftu?

Kind Financial to przedsiębiorstwo zajmujące się rozwojem oprogramowania, które pomaga osobom prowadzącym własny biznes związany z marihuaną. Nowy partner Microsoftu dba dziś między innymi o to, by jego klienci biznesowi nie zapomnieli o regulacjach prawnych i weryfikuje, czy spełniają wszystkie wymagania.

Partnerstwo z Microsoftem ma pomóc Kind Financial w przygotowaniu oferty dla rządu - który dostałby dzięki temu informacje na temat sektora biznesu związanego z marihuaną. Pozwoliłoby to łatwo monitorować, którzy sprzedawcy faktycznie dostosowali się do regulacji.

REKLAMA

W Stanach Zjednoczonych, gdzie rząd chce ściśle kontrolować kto hoduje i sprzedaje marihuanę - oraz oczywiście komu - na takie oprogramowanie zapotrzebowanie jest ogromne. Współpraca z Microsoftem pozwoli Kind Financial uruchomić swoją usługę w ramach chmury Azure Government

Nie zapowiada się natomiast na to, co może wiele osób rozczarować, żeby Microsoft dorzucał paczkę jointów w bonusie abonentom Xbox Live.

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA