REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Gry

Wszystko, co wiemy już o finałach IEM 2017 w Katowicach

Po kolejnych sukcesach i rekordach, jakie ustanowił tegoroczny finał Intel Extreme Masters, w roku 2017 także możemy spodziewać się, iż Katowice przeżyją kolejne oblężenie najlepszych drużyn esportowych na świecie.

27.06.2016
10:33
Wszystko, co wiemy już o finałach IEM 2017 w Katowicach
REKLAMA
REKLAMA

Finały sezonu Intel Extreme Masters czwarty rok z rzędu odbędą się w Katowicach. Po ogromnym sukcesie dziesiątej edycji IEM-u raczej nikt nie miał wątpliwości, iż nie ma szans by ktoś mógł odebrać Katowicom miano stolicy polskiego esportu i zorganizować przyszłoroczny finał gdzieś indziej. Nie licząc bowiem stołecznego Stadionu Narodowego, nie wyobrażam sobie innego miejsca, które byłoby w stanie pomieścić tak ogromną liczbę zainteresowanych.

W 2015 roku, podczas jednej z konferencji, szef Turtle Entertainment, Ralf Reichert, powiedział: "Sądzę że następne 10 lat będziemy w Katowicach” i jak widać do tej pory słowa dotrzymuje. Katowice były jednym z przystanków IEM-u już od 2013 roku, a w 2014 rozegrano tam pierwszy finał całej imprezy, w którym Polacy reprezentujący rosyjską organizację VirtusPro w grze CS:GO zajęli pierwsze miejsce, wygrywając cały turniej.

Pierwszy finał IEM był zatem dla nas dosyć szczególnym wydarzeniem, gdyż to także dzięki temu, że Polacy odnieśli tak wielki sukces, esport w naszym kraju nadal przeżywa wybuch swojej świetności.

IEM 2017 - co już wiemy?

Podstawowymi grami przewidzianymi na finał będą Counter-Strike: Global Offensive, League of Legends oraz StarCraft II. Niestety, Intel Extreme Masters w roku 2017 także nie będzie miał statusu majora, najprawdopodobniej przez to, iż CS:GO nie jest jedyną i najważniejszą grą podczas całej imprezy.

IEM_2017_preview class="wp-image-495599"

Co ważne, najlepsi esportowcy z całego świata walczyć będą o rekordową w historii finałów pulę nagród, która w 2017 roku wyniesie ponad 1 mln dol.! Dla porównania – w tamtym roku pula ta wynosiła „jedynie” połowę, czyli 500 tys. dol.

Jeżeli chodzi o harmonogram 11 sezonu Intel Extreme Masters, to esportowe emocje zaczynamy rozgrzewać w Shanghaju już od końca lipca! Całość wygląda następująco:

  • IEM Shanghai – 28-31 lipca 2016
  • IEM Oakland – 19-20 listopada 2016
  • IEM Goyang – 17-18 grudnia 2016
  • IEM World Championship Katowice – marzec 2017

IEM będzie także częścią ChinaJoy Expo w Szanghaju - największego gamingowego wydarzenia w Chinach. Dokładna data finału rozgrywanego w naszym kraju nie jest jeszcze znana.

Jednym z partnerów wydarzenia została też liga ESEA (E-Sports Entertainment Association League). Dzięki temu zespoły rejestrujące się w lidze mają możliwość wziąć udział zakwalifikowania się do rozgrywek na IEM w CG:GO. Dzięki temu, iż ESEA League dostępna jest w krajach takich jak Ameryka Północna, Azja czy RPA organizatorzy mają nadzieję, iż łącząc wspólne siły będą promować poszukiwanie nowych talentów i dać możliwość wzięcia udziału w kwalifikacjach większej liczbie graczy.

IEM 2016 to było coś!

REKLAMA

Mimo, iż tegoroczny finał IEM w Katowicach także nie był turniejem o randze major, pobił kolejne rekordy popularności. Osoby śledzące mecze, za ich oglądanie, nie miały szans na otrzymanie za to dodatkowych bonusów. To jednak nie zniechęciło fanów, którzy za pomocą streamów śledzili zmagania i kibicowali swoim idolom. Skutkiem czego finały IEM 2016 były najchętniej oglądanym turniejem, który nie miał rangi majora.

Rozgrywki odbywające się w hali Spodka oraz w Międzynarodowym Centrum Kongresowym przyciągnęły uwagę ponad 34 mln unikalnych widzów, co stanowi wzrost do poprzedniego roku aż o 32 proc.! W najlepszym momencie, na kilku różnych platformach obecnych było jednocześnie 2 mln osób, zaś ciągu trzech dni finału, zarówno w Spodku jak i MCK pojawiło się łącznie 113 tys. zainteresowanych.

REKLAMA
REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA