REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie

Teraz dzięki Google jeszcze łatwiej odzyskasz swój telefon. Tak, iPhone’a też

Nikomu nie życzę, aby skradziono jego telefon. Ale jeśli tak się zdarzy i ktoś przywłaszczy sobie twojego smartfona z Androidem, lub po prostu go zgubisz, Google w końcu ma narzędzie, które pomoże ci go odnaleźć.

02.06.2016
11:49
Komisja Europejska vs Google. - Android 6.0 Marshmallow
REKLAMA
REKLAMA

W rocznicę powstania My Account, narzędzia umożliwiającego prostą kontrolę nad ustawieniami i bezpieczeństwem konta, Google wprowadza (także dla iPhone'ów i iPadów) nowe narzędzie, które tak naprawdę jest klonem „Znajdź mój telefon” z iOS.

Znajdź zgubiony telefon z Find Your Phone.

Find Your Phone to usługa, dzięki której po zagubieniu telefonu lub jego kradzieży, można z poziomu My Account zlokalizować zgubę, zadzwonić (jeśli np. zaginie w damskiej torebce), lub też zdalnie zablokować telefon.

Jeśli mamy pewność, że telefon został skradziony, Find Your Phone umożliwia także zdalne wylogowanie się ze wszystkich kont, jak również bezpośredni kontakt z operatorem, celem zablokowania włożonej do telefonu karty SIM.

Find your phone - obyś nigdy nie musiał z niego korzystać. class="wp-image-499327"

Oczywiście Find Your Phone to narzędzie, którego każdy z nas ma nadzieję nigdy nie użyć, ale jeśli kiedyś dojdzie do niefortunnego zdarzenia, lub po prostu zapomnimy, na blacie którego baru zostawiliśmy smartfon, w prosty sposób będziemy mogli go zabezpieczyć przed niepożądanym wzrokiem.

Dostęp do ustawienia zabezpieczeń jest jeszcze prostszy.

Aby ułatwić odnalezienie opcji Find Your Phone i wszystkich pozostałych zabezpieczeń, Google wprowadza także opcję szybkiego przejścia do narzędzia My Account.

Niebawem, zamiast grzebać w ustawieniach konta, będzie wystarczyło wpisać w przeglądarkę Google swoje imię i nazwisko, aby jako pierwszy w wynikach wyszukiwania wyświetlił się link do My Account. Oczywiście musimy być uprzednio zalogowani.

A jeśli to nadal zbyt wiele kroków, to do ustawień konta będziemy mogli się dostać także komendą głosową. Na razie działać ona będzie tylko w języku angielskim „Ok Google, show me my Google account”, ale patrząc na to, jak wiele komend głosowych po polsku już dziś rozpoznaje Google Now, nie będziemy musieli długo czekać na polonizację nowej funkcji.

Konto Google to dla wielu użytkowników najważniejsze spośród wszystkich kont internetowych. W przeglądarce zapisane jest de facto całe nasze cyfrowe życie, hasła, często też adres zamieszkania a nawet numer karty kredytowej.

Dlatego dobrze, że Google proponuje coraz to nowsze opcje jego zabezpieczenia, bo tak prawdę mówiąc, to tego typu kont powinniśmy pilnować z równą, jeśli nie większą uwagą, co kluczy do domu.

REKLAMA

Dzisiaj kradzież smartfona to nie tylko kradzież urządzenia. W skrajnym przypadku może się ona skończyć dla nas o wiele gorzej, niż jakby ktoś włamał się nam do domu.

Warto wziąć to sobie do serca.

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA