REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Foto

Największy konkurent Lightrooma dostępny zupełnie za darmo

Jeśli zawsze chciałeś nauczyć się wywoływania plików RAW lub po prostu szukasz profesjonalnego programu do edycji zdjęć, mam dla ciebie świetną wiadomość. DxO udostępniło zupełnie za darmo swój sztandarowy program OpticsPro 9 Elite Edition, który jest największym konkurentem Lightrooma.

16.06.2016
9:17
Największy konkurent Lightrooma dostępny zupełnie za darmo
REKLAMA
REKLAMA

Adobe Lightroom to obecnie zdecydowanie najpopularniejszy program do edycji zdjęć i wywoływania plików RAW. Korzysta z niego ogromna rzesza profesjonalistów. Lightroom ma tę zaletę nad Photoshopem, że umożliwia edycję całych katalogów zdjęć, a nie tylko pojedynczych plików.

Wszystkie (albo tylko wybrane) zmienne można synchronizować między zdjęciami, co znacznie przyspiesza proces obróbki. Dodatkowo w programie nie otwieramy i nie zamykamy pojedynczych plików. Zamiast tego mamy operacje importu i eksportu, które działają na całych kolekcjach zdjęć. Jest to najszybszy model obróbki, jaki obecnie istnieje.

Lightroom nie jest jedynym programem o takich możliwościach. Ba, prawdopodobnie nie jest też najlepszy w swojej klasie. Ma on kilku konkurentów, z których najpopularniejszymi są DxO OpticsPro i Capture One Pro.

DxO OpticsPro to jeden z największych konkurentów Lightrooma

DxO-za-darmo

OpticsPro to program rozwijany od 2004 roku, a jego najnowsza odsłona nosi numer 11. W promocji bierze udział DxO OpticsPro w wersji 9, czyli program z 2013–2014 roku. Mimo to naprawdę warto dać mu szansę, bowiem to w dziewiątej wersji do programu dodanych zostało kilka bardzo ważnych funkcji, w tym bardzo skuteczny filtr Prime Nosie Reduction do usuwania szumu.

Oprogramowanie od DxO jest chwalone właśnie za algorytmy odszumiania, a także za sposób radzenia sobie z kolorem, a zwłaszcza kolorem skóry. Wiele osób uważa, że w OpticsPro można znacznie szybciej uzyskać przyjemny efekt. Efekty automatycznych nastaw są tak dobre, jak długa zabawa suwakami w Lightroomie.

Jak skorzystać z promocji?

Wystarczy wejść na stronę promocji przygotowaną przez DxO we współpracy z ProfiFoto. Witryna jest dostępna tylko w języku niemieckim, ale w niczym to nie przeszkadza. Na stronie wystarczy zostawić swój adres email (koniecznie prawdziwy) i kliknąć zielony przycisk.

Po chwili na maila przychodzi link do pobrania DxO OpticsPro 9 Elite Edition w wersji na Maca i PC. Dostajemy też klucz aktywujący licencję.

Co ważne, promocja trwa do końca sierpnia, ale licencja na program jest dożywotnia! Wystarczy do końca sierpnia aktywować program, by mieć go na stałe. Podobnie jak Lightroom, DxO OpticsPro jest dostępny w języku angielskim.

packshot-dxo-opticspro-product-v11

W wiadomości email dostajemy też kod rabatowy na zakup najnowszej, jedenastej wersji programu. Kod obniża cenę zakupu ze 199 na 149 dol.

REKLAMA

Naprawdę warto!

Darmowy program DxO polecam zwłaszcza tym fotografom, którzy nie mają Lightrooma, a zawsze chcieli spróbować tego programu. A co jeśli już masz Lightrooma? I tak warto dać szansę DxO, chociażby z ciekawości, jak radzi sobie z kolorami i odszumianiem. Być może twoje zdjęcia zyskają dzięki niemu nowe życie.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA