REKLAMA

Babcia Bogusia, która pyka w Uncharted 4 i GTA V, podbija internet

Poznajcie babcię Bogusię, która dzięki grze na padzie nie ma reumatyzmu. Tak, to właśnie jedna z zalet grania w gry wideo, którą wymienia seniorka Bogusława, jedna z bohaterek materiału stworzonego w ramach Projekt Humans, który na warsztat bierze różne ciekawe osoby i przedstawia ich sylwetki.

19.06.2016 17.04
Babcia Bogusia, która pyka w Uncharted 4 i GTA V, podbija internet
REKLAMA
REKLAMA

Pani Bogusława jest matką i babcią. Swój czas dzieli na wiele różnych pasji i zajęć. Uczęszcza na różne wykłady w ramach Uniwersytetu Trzeciego Wieku, szydełkuje, choć kiedyś robiła to częściej, pisze wiersze, maluje. Ale najbardziej niezwykłym - patrząc stereotypowo - z jej hobby jest gra w gry wideo. Pasję zaszczepił w niej syn. Pani Bogusia niekoniecznie lubi bowiem spędzać czas z innymi ludźmi w swoim wieku i wcale nie doskwiera jej samotność. Lubi realizować się sama. Najlepiej w domu.

Choć jednym z jej marzeń jest spotkanie ludzi w swoim wieku w sieci i możliwość wspólnej gry.

Jakiś czas temu założyła nawet grupę na Facebooku - Seniorzy przy konsoli, ale sam efekt określa jako klapę. Widać niewiele jest seniorów, którzy tak samo jak pani Bogusia czekają na "Uncharted 4" czy przechodzą kolejne poziomy w "GTA V".

Pani Bogusława przełamuje stereotypy. Ma tego świadomość i uważa, że robienie tego, na co ma ochotę to luksus. Bo nie warto przejmować się gadaniem innych i sugerować zachowaniami osób w swoim wieku. Ważne, by robić to, co się lubi i czerpać z życia satysfakcję. I rzeczywiście, trudno zaprzeczyć, że bohaterka poniższego materiału wygląda na uśmiechniętą i pełną energii. Aż szkoda, że nie ma w niej potrzeby, by w realu zaszczepiać w swoich rówieśnikach pasję do gier wideo. Myślę, że mogłoby jej się to udać. Kilka lat temu przez pewien czas pracowałam z osobami 50+ i wiem, że nierzadko potrzebują one kogoś, kto lekko ich popchnie, aby zaczęli działać i odnaleźli swoje miejsce na emeryturze.

Pani Bogusława to nie jedyna bohaterka Projekt Humans.

Autorem i pomysłodawcą Projekt Humans jest Marcin Jankowski, który na co dzień zajmuje się m. in. wideo i marketingiem. Materiały, które powstają w ramach omawianego projektu są przez niego tworzone hobbystycznie. Jak mówi ich autor - to jego odtrutka, bo tu w końcu może robić coś zupełnie po swojemu, tak, jak mu się podoba.

W ramach Projekt Humans pojawiło się już osiem krótkich filmów (ostatni poświęcony jest właśnie babci Bogusi). Wśród zaproszonych do projektu osób znajdują się dziennikarka, która łączy swoją karierę zawodową z byciem mamą dwójki małych dzieci, tancerz czy blogerka. Wspólnym mianownikiem dla wszystkich osób jest posiadanie pasji. Marcin Jankowski nie wie, ile jeszcze materiałów wideo pojawi się na jego kanale na YouTubie.

Na pytanie, gdzie znajduje interesujące go osoby, odpowiada:

REKLAMA

*Grafika główna: Babcia Bogusia, co lubi grać w gry [Projekt HUMANS #8]

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA