REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Operatorzy

Play upraszcza abonamenty. Teraz już nikt się w nich nie pogubi

Play zaprezentował nowe oferty abonamentowe przeznaczone zarówno dla klientów indywidualnych, jak też biznesowych.

15.06.2016
14:30
Play stawia na jeszcze prostsze abonamenty
REKLAMA
107 interakcji
dołącz do dyskusji
REKLAMA

Na początku dzisiejszej konferencji prasowej Play pochwalił się poprzednimi osiągnięciami. Tym, że w 2014 roku wprowadził Stan Darmowy, Formułę 4.0 oraz zasięg czterech sieci. Rok temu największą zmianą było wprowadzenie do Play darmowego Tidala. Z kolei w tym roku dodano agregację sieci LTE oraz możliwość zmiany umowy 30 dni po jej zawarciu.

Prezentacja 15.06 13 class="wp-image-501734"

Kolejną nowością jest zaprezentowanie oferty skierowanej do dwóch osób, czyli czegoś uplasowanego pomiędzy ofertą indywidualną i rodzinną. Mogą z tego skorzystać dowolne dwie osoby, jeżeli tylko zaakceptują wspólną fakturę. Nowe oferty dla dwóch osób będą nazywać się Formuła Duet, pozostałe oferty zostały odświeżone i przemianowane na Formułę Solo i Formułę Rodzina.

Play zdecydował się też na powrót do łatwego oznaczania swoich ofert.

Najtańsza wersja będzie nazywać się Formuła S, średnia Formuła M, zaś największa Formuła L. Wszystkie dostępne obecnie oferty Play możecie zobaczyć na wcześniejszej grafice. Nie będziemy opisywać ich wszystkich, bo… nie ma tu sensu. Jedna tabelka powie tu więcej niż tysiąc słów.

Warto pamiętać, że Play pozwala wziąć nowy smartfon pół roku przed końcem umowy u obecnego operatora, zaś w Formułach Duet i Rodzina pierwsze 6 miesięcy abonamentu jest zupełnie darmowe. Ich abonenci otrzymają dodatkową kartę SIM zapewniającą dostęp do mobilnego internetu. Do tej pory ona była darmowa przez cały czas trwania umowy, teraz będzie bezpłatna tylko przez pierwsze trzy miesiące. Potem konieczne jest dopłacenie za nią 10 zł (10 GB) lub 25 zł (nielimitowany dostęp do danych). To zmiana na minus.

Prezentacja 15.06 16 class="wp-image-501735"

Dodatkowo osoby przenoszące numer do nowych ofert Play mogą liczyć na abonament obniżony o 10 zł miesięcznie. Oczywiście zdecydowanie się na abonament w więcej osób opłaca się bardziej. Pojedyncza osoba za najmniejszy abonament zapłaci 30 zł, dwie osoby po 22,5 zł na głowę, zaś 3 już tylko 18,33 zł miesięcznie. Wszyscy klienci otrzymają dodatek w postaci dostępu Tidala na cały czas trwania umowy.

Play przyznał, że coraz większa liczba osób przenosi do nich swoje numery właśnie ze względu na dodatkowe usługi. Specjalnie mnie to nie dziwi, bo przy wybieraniu operatora również kierowałem się darmowym dostępem do strumieniowania muzyki.

Zmiany nastąpiły też w ofertach biznesowych, które teraz nazywają się Formuła Biznes Box.

Wszystkie z nich będą w pełni nielimitowane. Dodatkowo Play pozwala dokupić do abonamentu nielimitowany Internet do biura, możliwość stworzenia własnej strony internetowej (kreator, adres e-mail, przestrzeń na pocztę) oraz telefon stacjonarny.

Prezentacja 15.06 26 class="wp-image-501736"

Tak jak w przypadku ofert dla klientów indywidualnych, ich cena będzie zależeć od liczby zarejestrowanych lub przeniesionych numerów. Jeden użytkownik firmowy zapłaci miesięcznie 29,99 zł, dwóch 54,99 zł, zaś trzech 79,99 zł. Za kolejne 5 kart SIM trzeba dopłacić po 14,99 zł, zaś za dziewiątą i każdą następną 9,99 zł. Na jednym rachunku może znaleźć się maksymalnie 29 numerów. Dodatkowo wyższe abonamenty oznaczają obniżenie ceny dodatkowych usług.

Najbardziej wymagający użytkownicy mogą skorzystać z oferty Formuła Biznes Box VIP. Otrzymuje się w niej co miesiąc nielimitowane rozmowy i SMS-y oraz pakiet danych 500 MB działające na terenie Unii Europejskiej.

REKLAMA
Prezentacja 15.06 27 class="wp-image-501737"

Nowe propozycje doczekają się stosownych reklam. Do oferty rodzinnej przekonywać nas będą Piotr Adamczyk oraz Agnieszka Dygant, zaś Pascal Brodnicki udowodni nam, że warto przejść do Play w duecie. Nowe taryfy będą dostępne już od jutra.

REKLAMA
REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA