Tech  / News

Potężny ZTE Axon 7 w niewiarygodnie niskiej cenie. LG G5 i Galaxy S7 mogą zacząć się bać

Nowy smartfon ZTE zmienia układ sił na rynku – Axon 7 łączy bezdyskusyjnie topową specyfikację techniczną z ceną… o 200 dol. niższą niż konkurencyjny Samsung Galaxy.

ZTE zaprezentowało nowy model. To Axon 7, czyli sztandarowy smartfon Chińczyków, który powstał przy współpracy z należącym do BMW studiem DesignWorks.

Metalowa obudowa typu unibody zdaje się być bardzo wytrzymała – oglądałem prezentację, podczas której wytrzymała próby wygięcia. Tak, próby wytrzymała sama obudowa, bez dodatkowych elementów, które całej konstrukcji dodają sztywności i sprawiają, że jest jeszcze bardziej odporna. Chińczycy udowodnili tym, że potrafią wystrzegać się błędów, które… zdarzają się nawet  największym.

ZTE Axon 7 - specyfikacja

ZTE Axon 7 nie tylko wygląda zjawiskowo, ale również wprowadza na rynek mocarną specyfikację techniczną. Mamy tu wielki, 5,5-calowy ekran AMOLED o rozdzielczości 2560 na 1440 pikseli, a pod maską procesor Qualcomm Snapdragon 820, 4 GB RAM-u i 64 GB pamięci wbudowanej.

Jakby tego było mało, ZTE zapowiedziało, że wersja wyposażona w pamięć 128 GB będzie miała aż 6 GB RAM-u. To istne szaleństwo, ale też gwarancja, że smartfon będzie działał wyśmienicie nie tylko przez chwilę po zakupie, ale również po kilku(nastu) miesiącach. Pamiętajmy, że Android N wprowadzi obsługę dwóch aplikacji jednocześnie, a lepsza specyfikacja techniczna zagwarantuje, że nawet przy takich zastosowaniach telefon nie odmówi posłuszeństwa.

zte-axon-7-32gb

Axon 7 debiutuje z Androidem 6.0.1. Marshmallow na pokładzie, ale producent już teraz zapewnia, że aktualizacja do Androida N będzie przeprowadzona sprawnie.

Na szczególną uwagę zasługuje aparat fotograficzny 20 Mpix z optyczną stabilizacją, światłem f/1,8 i możliwością nagrywania wideo w rozdzielczości 4K. Przednia kamera ma 8 Mpix.

Duży plus leci do ZTE za zastosowanie nowego złącza USB typu C, wsparcie dla szybkiego ładowania akumulatora – Qualcomm QuickCharge 3.0 – oraz akumulator o pojemności 3250 mAh.

ZTE Axon 7: szybkie ładowanie przez USB typu C
ZTE Axon 7: szybkie ładowanie przez USB typu C

ZTE ogromny nacisk kładzie też na audio – smartfon ma dwa potężne głośniki stereo, które według pierwszych opinii spisują się wyśmienicie. Jeśli informacje te zostaną potwierdzone przez dłuższe testy, to może się okazać, że Chińczykom udało się w wyśmienitym stylu połączyć dobry design z mocarną specyfikacją techniczną. To jednak nie wszystko...

Gwóźdź programu, czyli cena

ZTE wyceniło Axona 7 (64 GB) na 450 dol.! Dla porównania Samsung Galaxy S7 edge (64 GB) kosztuje w Stanach Zjednoczonych około 750 dol., a za zwykłego Galaxy S7 (64 GB) trzeba zapłacić około 700 dol. Samsungi można kupić nieco taniej decydując się na wersje z 32 GB pamięci, ale te modele niesprawiedliwie byłoby porównać do nowego Axona, a nawet gdyby to zrobić, to różnica w cenie pozostaje znacząca – między 150 a 200 dol.

Podsumujmy…

Rewelacyjna specyfikacja techniczna, nienaganne wykonanie i oryginalne wzornictwo, a do tego niewiarygodnie niska cena. Wniosek? Tylko jeden: nie mogę się doczekać, aż trafi na testy do naszej redakcji.

przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst