REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. RTV

Google I/O: Xiaomi pokaże jutro coś ekscytującego. Podejrzewam, o co chodzi

Wiceprezes Xiaomi zapowiedział, że już jutro, podczas konferencji Google I/O, zobaczymy nowe urządzenie Xiami. Może być to przystawka set-top-box, na którą czekam z dużym utęsknieniem!

17.05.2016
19:24
Google I/O: Xiaomi pokaże jutro coś ekscytującego
REKLAMA
REKLAMA

Najważniejsza konferencja Google’a - I/O 2016 - zbliża się wielkimi krokami. Wydarzenie odbędzie się już jutro (18.05) i najpewniej zobaczymy na nim naprawdę sporo nowości. O najważniejszych pisał dziś Łukasz.

Google + Xiaomi = udana przystawka TV?

Hugo Barra, wiceprezes Xiaomi, opublikował dziś rano na Twitterze ciekawą i bardzo lakoniczną grafikę, na której widzimy elementy interfejsu (przyciski?) układające się w napis „i o” oraz podpis mówiący, że do I/O 2016 pozostały już tylko dwa dni. Komentarz Hugo Barra nie pozostawia w tej kwestii wątpliwości: „z ogromną ekscytacją dzielę się informacją, że Xiaomi będzie częścią Google I/O. Oto mała zapowiedź tego, co pokaże Mi”.

Elementy przedstawione na grafice wyglądają jak przyciski nowoczesnego pilota telewizyjnego. Interfejs wygląda jak połączenie przycisków z pilota nowego Apple TV i kółka do obsługi znanego z iPodów.

Co w takim razie zobaczymy na scenie? Obstawiam, że będzie to nowa przystawka telewizyjna z Android TV.

Dotychczas Google nie miał szczęścia do set-top-boksów

Podczas Google I/O 2012 zobaczyliśmy kulistego Nexusa Q, który okazał się być spektakularnym niewypałem. Miała to być maszynka do streamingu multimediów ze sklepu Google Play, ale tak naprawdę nigdy nie trafiła ona na rynek.

Sporo lepiej prezentuje się zaprezentowany w 2014 roku Nexus Player stworzony wspólnie z Asusem. Było to pierwsze urządzenie wyposażone w system Android TV. Sprzęt był sprzedawany w cenie 99 dol. Przystawka nigdy nie osiągnęła większego sukcesu, m.in z uwagi na fakt, że nie była dostępna na wielu ważnych rynkach.

Współpraca z Xiaomi może to zmienić

Xiaomi wielokrotnie pokazało, że wie jak robić sprzęty, które stają się globalnymi hitami sprzedaży i rozchodzą się w dziesiątkach milionów sztuk. Takimi urządzeniami były chociażby opaska Mi Band, czy kamera Xiaomi Yi. Nie wspominam nawet o smartfonach, które też cieszą się ogromnym powodzeniem. Kluczem do sukcesu są całkiem dobre parametry i bardzo niska cena.

Przystawka Nexus Mi (lub jakkolwiek inaczej by się nazywała), może być pierwszym sprzętem, który stanie się prawdziwym systemem Smart TV dla mas. Dotychczas mieliśmy całe mnóstwo chińskich przystawek telewizyjnych z Androidem, ale był to sprzęt (delikatnie mówiąc) daleki od ideału. Urządzenie tworzone we współpracy z Google mogłoby zmienić tę sytuację.

Dla Google’a premiera nowego urządzenia Smart TV byłaby świetną okazją do zaprezentowania nowej wersji systemu Android TV. Być może zadebiutuje ona z nowym smartfonowym Androidem. O tym przekonamy się już jutro.

Same idea set-top-boksa z system operacyjnym jest chyba najlepszym rozwiązaniem do stworzenia domowego centrum rozrywki. System zintegrowany z telewizorem Smart TV prędzej czy później stanie się przestarzały, podobnie jak podzespoły umieszczone w telewizorze. Z kolei przystawka jest tanim gadżetem, który w praktyce można wymieniać na nową wersję choćby i co rok, a więc znacznie cześciej, niż telewizor.

REKLAMA

Google I/O 2016 startuje już jutro o godzinie 18:00. Jeśli nie chcesz przegapić nowości, bądź z nami na Spider’s Web!

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA