REKLAMA
  1. SPIDER'S WEB
  2. Technologie

Doczekaliśmy się! Od teraz WhatsApp na komputerach z Windows i OS X

Jeden z najpopularniejszych i najciekawszych komunikatorów na rynku przestaje być dostępny wyłącznie na telefony komórkowe. Facebook właśnie udostępnił aplikacje dla systemów Windows i OS X.

WhatsApp
REKLAMA
116 interakcji
dołącz do dyskusji
REKLAMA

WhatsApp to świetny komunikator, którego w zasadzie nie używam. Z dwóch powodów. Po pierwsze, moi znajomi w ramach „alternatywnego” komunikatora (chyba każda grupka przyjaciół ma coś takiego oprócz popularnych Messengerów czy innych Skype’ów) preferują Telegrama. Po drugie, sam go preferuję z uwagi na to, że ma dostępną aplikację kliencką nie tylko na urządzenia mobilne, ale i na komputery PC.

W pewnym sensie powyższe stwierdzenie nie jest do końca prawdą. WhatsApp już jakiś czas temu nieco otworzył się na urządzenia PC poprzez aplikację webową, jednak ciężko ją uznać za oficjalnego, pełnoprawnego klienta z uwagi na ograniczenia, jakie narzuca bytność w karcie przeglądarki. Te czasy na szczęście odchodzą do przeszłości.

WhatsApp na PC – klient na Windows i OS X-a

WhatsApp na PC
Aplikacja WhatsApp dla Windows

Ponad miliard aktywnych użytkowników WhatsAppa nie musi się już ograniczać do telefonu komórkowego. Facebook właśnie udostępnił swój alternatywny względem Messengera komunikator w wersji na komputery z systemem Microsoftu i Apple’a, a konkretniej na Windows 8 i OS X Mavericks oraz ich nowsze wersje.

Klient jest właściwie przeniesieniem wersji webowej do osobnego, dedykowanego okna i na tym różnice się kończą… poza jedną. Aplikacje mają własny system powiadomień, co oznacza, że bez konieczności instalowania rozszerzeń czy konkretnych odmian przeglądarek, będziemy od razu wiedzieli, czy ktoś do nas napisał bez konieczności sięgania do telefonu. Ta jedna mała zmiana oznacza, przynajmniej dla mnie, że WhatsApp przestał być nieprzydatną usługą, zamieniając się z czasem w użyteczną.

WhatsApp na PC
Kluczowa zmiana! Przynajmniej dla mnie
REKLAMA

WhatsApp tym samym dołącza do multiplatformowych usług takich, jak Messenger, Viber, Skype czy Telegram. Dalej czekam na aplikacje klienckie dla Hangouts i iMessage, choć nie sądzę, bym miał na co liczyć. Google preferuje, byśmy na komputerach PC korzystali z aplikacji webowych i rozszerzeń do Chrome’a, Apple zaś preferuje, byśmy kupili iPhone’a. Na szczęście Facebook po prostu chce, byśmy korzystali jak najwygodniej z jego usług.

Aplikacje WhatsApp dla Androida, iOS-a, Windows Phone'a, ale też systemy OS X i Windows pobierzesz z tej strony.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA