REKLAMA

Dobre wieści z obozu Nintendo - znamy datę premiery nowych Pokemonów!

Poznaliśmy wreszcie startery w Pokemon Sun i Moon! Pierwszy trailer nowych odsłon serii na konsolę Nintendo 3DS, w którym zobaczyliśmy trzy urocze stworki, zdradził nam też europejską datę premiery obu gier.

10.05.2016 16.05
Startery w Pokemon Sun i Moon - właśnie je poznaliśmy
REKLAMA
REKLAMA

Już w tym roku pojawi się kolejna odsłona z głównego nurtu jednej z najbardziej kasowych serii Nintendo. Pokemon Sun i Moon doczekały się pełnoprawnego zwiastuna, a twórcy ujawnili datę premiery i trzy stworki, z których każdy gracz będzie mógł wybrać jednego na początku gry.

Startery w Pokemon Sun i Moon class="wp-image-495358"

Startery w Pokemon Sun i Moon zostały dziś oficjalnie zaprezentowane - to Rowlet, Litten i Poppli

Pokemon Sun i Moon nie zapowiada się na nowe rozdanie, a Nintendo planuje kolejną grę z serii spójną pod względem mechaniki z poprzednimi edycjami. Gracze ponownie będą mogli na początku rozgrywki wybrać jednego z trzech stworków, z których każdy ma swoje mocniejsze i słabsze strony. Oto one:

  • Rowlet trawiasto-latający pokemon przypominający sowę. Zna nowy ruch Leafage i ma zdolność Overgrow;
  • Litten - ognisty pokemon przypominający kota. Zna ruch Ember i ma zdolność Blaze;
  • Poppli - wodny pokemon przypominający lwa morskiego. Zna ruch Water Gun i ma zdolność Torrent.

Legendarne Pokemony z Pokemon Sun i Moon to ciągle tajemnica.

Kolejne trio stworków, które będzie można wybrać na początku gry, zapowiada się całkiem nieźle. Teraz nie pozostaje nam nic innego, jak poczekać na nieco więcej informacji o legendarnych Pokemonach. Jak na razie widać je tylko na okładkach nowych gier.

Nie wiemy jeszcze, jakie będą miały specjalne zdolności i jaka historia będzie się z nimi wiązać, ale zwiastun sugeruje, że tym razem trafimy w tropikalne rejony regionu Alola stylizowanego na Hawaje. Postać, która przekaże graczowi Pokemona ma na imię Hala, a w grze pojawi się też bohater o imieniu Kukui.

Data premiery Pokemon Sun i Moon w Europie opóźniona względem reszty świata.

Gra zapowiada się świetnie dla fanów poprzednich odsłon serii, ale jest też zła wiadomość - z całą grą zapoznamy się nieco później, niż nasi koledzy ze Stanów Zjednoczonych i krajów azjatyckich.

Premiera Pokemon Sun i Moon w Europie przewidziana została w naszym regionie na 23 listopada 2016 roku. 18 listopada z kolei gra zadebiutuje na pozostałych rynkach, więc część graczy uzyska nad nami 5 dni przewagi w trenowaniu stworków.

Chcesz jeszcze więcej ciekawostek dla geeków?

REKLAMA

Zajrzyj koniecznie na nasz nowy fanpage o wdzięcznej nazwie Nerdcorner! Wrzucamy tam ciekawostki, które zaciekawią wszystkich fanów Pokemonów, Gwiezdnych wojen, komiksów z superbohaterami i całej reszty geek-stuffu!

nerdcorner-spidersweb class="wp-image-495378"
REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA