Tech  / News

Tak tanio jeszcze nie było - Spotify Premium dla rodziny naprawdę się opłaca

Picture of the author
118 interakcji
dołącz do dyskusji

Jedna z najlepszych usług muzycznych na świecie nie chce dopuścić do odebrania jej rynku przez konkurencję. Spotify właśnie uaktualnił swój plan rodzinny, dzięki czemu stał się on jeszcze bardziej opłacalny.

Spotify właśnie nad poinformował, że od dziś plan Spotify Premium dla rodziny (Spotify Family) będzie dostępny dla sześciu indywidualnych kont w cenie 29,99 zł miesięcznie. Ów plan umożliwiał do tej pory pięciorgu użytkownikom posiadanie osobnych kont, indywidualnych list odtwarzania i rekomendacji i rozliczanie całości w jednej, korzystnej cenie. Teraz ta maleje, a do planu można podczepić dodatkowego, szóstego użytkownika.

Owego użytkownika będzie jednak można dodać dopiero przy dokonaniu płatności za ostatni miesiąc dotychczasowego. Innymi słowy, jeżeli kolejna płatność wypada ci na, na przykład, pojutrze, to dopiero wtedy będziesz mógł wprowadzić zmiany i dodać do niego kolejną osobę.

Spotify posiada na chwilę obecną w swojej bazie ponad 30 mln utworów. Jest dostępny w wersji webowej dla przeglądarek obsługujących technikę Flash a także poprzez aplikację kliencką na systemy macOS, iOS, Android, Windows i Windows Phone. Bywa też wbudowany w niektóre sprzęty RTV.

Spotify – pierwszy, ale nie jedyny

Warto pamiętać, że choć Spotify przetarł szlak, tak nie jest jedyny na rynku. Jeżeli z jakichś względów nie odpowiada nam ta usługa, warto zainteresować się alternatywami. Oczywistymi kandydatami są tu usługi twórców naszych systemów operacyjnych, tacy jak Apple Music czy Google Play Muzyka (Microsoft Groove nie jest dostępny w Polsce). Na tym jednak nie koniec.

Warto zwrócić też uwagę na dostawców niezależnych, takich jak Deezer czy Tidal. Każdy z nich ma atuty w swoich rękach, których usłudze Spotify brak. Choć przyznaję, że jeżeli chodzi o zasobność katalogu i mój gust muzyczny, dla siebie nadal nie widzę żadnej alternatywy. Tidal oferuje jednak mastering w wysokiej jakości, a miłośnicy polskiej muzyki powinni być bardziej zadowoleni z Deezera. A nic tak pięknie nie integruje się z platformami operacyjnymi, jak robią do Muzyka Google Play czy Apple Music.

przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst