REKLAMA
  1. SPIDER'S WEB
  2. Tech
  3. Operatorzy

Wpadka T-Mobile. Klienci przebywający za granicą mogą mieć dziś duże problemy

Klienci różowego operatora mają dzisiaj słuszny powód do niezadowolenia. Przebywający za granicą Polacy zostali bez kontaktu z bliskimi i ze światem, bo roaming w T-Mobile nie działa.

Roaming w T-Mobile nie działa
REKLAMA
274 interakcji
dołącz do dyskusji
REKLAMA

Klienci wyjeżdżający za granicę rzadko decydują się na zakup lokalnej karty SIM. Konieczność znalezienia punktu sprzedaży i dogadanie warunków z lokalnym przedstawicielem sieci w obcym języku jest czasochłonne i męczące, a z pomocą przychodzi roaming.

Przebywając za granicą warto się jednak zabezpieczyć.

Osoby, które zdecydowały się na ofertę różowego operatora i przebywają obecnie za granicą, a nie zdecydowały się na zakup lokalnej karty SIM, mogą sobie teraz pluć w brodę. Roaming w T-Mobile nie działa, co potwierdzili przedstawiciele sieci obiecujący rychłe rozwiązanie problemu.

Sprawę zgłosił nam czytelnik informując, że roaming w T-Mobile nie działa. Dostaliśmy sygnał, że urwał się kontakt z pracownikami firmy przebywającymi za granicą, a przedstawiciel sieci potwierdził w odpowiedzi na zgłoszenia na Facebooku istnienie problemu.

Dla klientów T-Mobile przebywających za granicą i ich bliskich mamy dwie wiadomości: dobrą i złą.

Dobra jest taka, że problem nie jest związany z uszkodzeniem telefonu lub karty SIM, a sytuacja powinna wrócić do normy. Nie wiadomo jednak, na jak długo osoby przebywające na urlopie lub wyjeździe służbowym poza granicami Polski pozostaną odcięte od usług telekomunikacyjnych.

Roaming w T-Mobile nie działa

Nie jest jeszcze znana skala problemu, ale wysłaliśmy wiadomość do przedstawiciela sieci T-Mobile Polska z prośbą o informację o liczbie osób dotkniętych tą awarią i przewidywanym czasie rozwiązania problemu. Spytaliśmy też, jakie sieć przygotuje zadośćuczynienie dla klientów, którzy pozostali odcięci od kontaktu z bliskimi i współpracownikami.

To, że roaming w T-Mobile nie działa może okazać się dla wielu osób sporym problemem.

Awaria internetu mobilnego w roamingu byłaby bolesna i powodowałaby problemy z komunikacją, ale awaria połączeń głosowych to jeszcze większy problem. Nie mogąc wykonać telefonu nie ma w końcu nawet możliwości natychmiastowego zgłoszenia problemu do swojego operatora.

REKLAMA

Nie da się ukryć, że jesteśmy uzależnieni od usług telekomunikacyjnych i nawet nie chcę sobie wyobrażać, jaki byłbym wściekły doświadczając takiej awarii podczas wyjazdu wakacyjnego będąc w innym miejscu, niż reszta rodziny lub podczas delegacji spiesząc się na spotkanie.

Pozostaje mieć nadzieję, że problem z roamingiem w T-Mobile zostanie rozwiązany, zanim osoby nim dotknięte wrócą do kraju.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA