1. SPIDER'S WEB
  2. Tech
  3. Social media

Nie dostajesz żadnych wiadomości na Instagramie? Sprawdź, czy nie trafiają do tej skrzynki

Facebook dodał do Instagramu opcję, która wcześniej dostępna była w Messengerze. Kilka tapnięć w ekran wystarczy, żeby dostać się do ukrytej skrzynki. To tam trafiają prywatne wiadomości od obcych osób.

Instagram - nowa ikona i nowy interfejs aplikacji - prywatne wiadomości
107 interakcji
dołącz do dyskusji

Instagram to serwis społecznościowy skupiony na dzieleniu się zdjęciami wykupiony przez Facebooka. Nowy właściciel rozwija usługę, a jedną z dodanych funkcji jest system prywatnych wiadomości. Użytkownicy, aby porozumieć się ze sobą w sposób niepubliczny, nie muszą używać zewnętrznego komunikatora.

Prywatnie wiadomości Instagram

Instagram broni użytkownika przed spamem.

System prywatnych wiadomości w Instagramie pozwala wysłać innym użytkownikom fotografię. W prawym górnym rogu ekranu głównego aplikacji jest ikonka, której dotknięcie przenosi użytkownika do skrzynki odbiorczej. To tam trafiają wiadomości - w formie tekstowej oraz zdjęcia lub filmu - od naszych kontaktów, a dokładniej osób, których aktywność w serwisie śledzimy.

Podobnie jak w przypadku komunikatora Messenger dodano funkcję przyjmowania zaproszeń do rozmowy od obcych osób, których nie mamy na swojej liście obserwowanych. Tak jak w komunikatorze Facebooka dostępny jest folder Inne, w którym pojawiają się zaproszenia do rozmowy, tak w Instagramie obecna jest podobna dodatkowa skrzynka odbiorcza.

Prywatne wiadomości od obcych osób na Instagramie - jak do nich dotrzeć?

Aplikacja Instagram powinna poinformować użytkownika każdorazowo, gdy nieśledzony przez niego profil spróbuje się z nim skontaktować. Wyskakujące powiadomienie wyświetla nazwę takiego profilu w połączeniu z tekstowym komunikatem “X chce Ci wysłać wiadomość”. Tapnięcie tego powiadomienia przenosi od razu do ekranu akceptacji prośby o kontakt.

Jeśli użytkownik wyłączył powiadomienia lub w natłoku lajków powiadomienie o zaproszeniu do konwersacji odrzucił, to nie wszystko stracone. Wystarczy wejść z ekranu głównego aplikacji do skrzynki odbiorczej klikając ikonę w prawym górnym rogu interfejsu - nad listą wiadomości pojawi się niebieski pasek z informacją o oczekujących zaproszeniach.

Pasek pojawia się tylko wtedy, gdy na użytkownika czekają nowe wiadomości. Po jego dotknięciu pojawia się lista wszystkich zaproszeń z adnotacją, że “to wiadomości od użytkowników, których nie obserwujesz”. Dotknięcie wybranej pozycji wyświetla wysłane wiadomości, a użytkownik może zdecydować się na zezwolenie tej osobie na kontakt lub na odrzucenie propozycji.