Gry  /  News

No nareszcie! Po 8 latach na GOG.com w końcu można płacić w złotówkach

Płatności w złotówkach w GOG

Polski serwis GOG, który debiutował w 2008 roku pod nazwą Good Old Games, pozwala wreszcie użytkownikom z Polski na płatność w złotówkach. Nie zapowiada się jednak na to, żeby był to zwiastun dopasowania cen za gry wideo do realiów naszego rynku.

Do tej pory podczas płatności za gry z GOG w naszym kraju dostępne były dwie waluty: dolar (DOL) i euro (EUR). Mieszkańcy innych krajów mogli już płacić w funtach (GBP), dolary australijskie (AUD) i rublach (RUB). To się na szczęście zmienia i będziemy mogli teraz płacić bez przewalutowania po stronie banku.

Nie jedna, a sześć nowych walut w GOG.

Serwis GOG otwiera się na nowe rynki i zachęca do zakupów graczy z kolejnych krajów. Oprócz złotówek (PLN) dodano obsługę walut takich krajów jak Kanada (CAD), Szwajcaria (CHF), Norwegia (NOK), Szwecja (SEK) i Dania (DKK). Niestety, nie ma co liczyć - przynajmniej jak na razie - na dopasowanie poziomu cen do realiów lokalnych rynków.

Zmiana waluty z dolarów lub euro na złotówki możliwa jest w ustawieniach konta i jest to trzecia opcja . Po wybraniu z listy nowej waluty, w której dokonywane są płatności, ceny są po prostu przeliczane. Oznacza to, że zakup Wiedźmina 3 w wersji cyfrowej w GOG wiąże się z wydatkiem w wysokości aż… 175 zł.

Płatność w złotówkach w GOG

To całkiem sporo jak za grę, którą w Polsce bez polowania na promocje można kupić za mniej niż 100 zł.

Szkoda, że de facto polski serwis nie ma oferty dostosowanej do zarobków w naszym kraju, chociaż - jak zauważa serwis Łowcy Gier - specjalną ofertę przygotowano dla mieszkańców Rosji. Jak na razie twórcy GOG o zmianie poziomu cen niestety nie wspominają ani słowem.

Jedyną zaletą, jaką daje płatność w złotówkach w serwisie GOG, to brak konieczności przewalutowania zakupu w banku lub podczas płatności przez PayPal. Dzięki temu będzie można zaoszczędzić nieco pieniędzy na prowizjach podczas dokonywania płatności w obcej walucie.

Płatność w złotówkach w GOG

Gracze z Polski czekali na płatność w złotówkach 8 lat.

Serwis GOG znany był z początku pod nazwą Good Old Games. Za jego stworzenie w 2008 roku odpowiada polska firma CDP Investment, a obecnie sklepem ze starymi grami w formie cyfrowej zarządza holding CD Projekt. Na przestrzeni ostatnich kilku lat o GOG zrobiło się głośno - serwis wprowadził do oferty m.in. najnowszego Wiedźmina i przygotowano launcher będący odpowiedzią na takie aplikacje jak Steam, Uplay i Origin.

GOG znalazł uznanie wśród graczy sprzedając kultowe gry przystosowane do uruchamiania na nowoczesnych systemach operacyjnych bez zabezpieczeń DRM. Twórcy od początku kierowali swoją ofertę przede wszystkim na rynku zachodnie, ale nareszcie dostrzegli, że Polacy i mieszkańcy innych krajów europejskich też chcą grać w stare gry.