REKLAMA
  1. SPIDER'S WEB
  2. Technologie
  3. Tech
  4. Oprogramowanie

Apple wypuszcza nowe wersje OS X i iOS. Czy to cisza przed czerwcową burzą?

Użytkownicy systemów operacyjnych Apple mogą już pobrać nowe wersje systemów. Odświeżone wersje iOS i OS X nie wniosą wiele nowości, ale najpewniej jest to cisza przed burzą, czyli czerwcową konferencją WWDC.

Nowe wersje OS X i iOS to cisza przed burzą, czyli przed WWDC
REKLAMA
REKLAMA

Apple właśnie udostępnił nową aktualizację systemu OS X do wersji 10.11.5. Jest to więc piąta aktualizacja najnowszej wersji systemu znanego też pod nazwą El Capitan.

Co nowego? Z punktu widzenia typowego użytkownika, niewiele. Aktualizacja poprawia to, co znajduje się pod maską, czyli usuwa kilka drobnych błędów związanych m.in. z możliwością przeciążania procesora przez błędne wyniki w Spotlight.

Pojawiły się także aktualizacje mobilnych wersji systemów Apple. Użytkownicy iPhone’ów, iPadów i iPodów Touch mogą już pobrać iOS 9.3.2, użytkownicy Apple TV mają już tvOS 9.2.1, a posiadacze zegarka Apple mogą instalować watchOS w wersji 2.2.1.

Nowy iOS powinien przypaść do gustu użytkownikom iPhone’a SE, zwłaszcza tym, którzy borykali się z problemami z jakością dźwięku w słuchawkach Bluetooth. Nowy iOS eliminuje ten, jak i kilka mniejszych błędów.

Aktualizacje oprogramowania na wszystkie kompatybilne urządzenia można już pobrać z App Store.

Duże aktualizacje systemów najpewniej pojawią się w czerwcu, podczas konferencji WWDC

WWDC co roku jest najważniejszą konferencją dla Apple. Jest ona skierowana do deweloperów, dzięki czemu to na niej poznajemy często ważne aktualizacje i nowe projekty Apple, takie, jak choćby nowy język Swift.

Co wiemy o tegorocznym WWDC? Jak zwykle, wszystkie informacje pochodzą z przecieków, bowiem Apple skrupulatnie broni nowości. Kilka źródeł podawało jednak wiarygodne plotki mówiące o tym, że El Capitan jest ostatnią wersję systemu OS X.

Nowa odsłona o numerze 10.12 ma być przemianowana na MacOS, co byłoby nazwą znacznie spójniejszą ze współczesną ofertą systemową Apple’a, która obejmuje teraz również tvOS i watchOS.

REKLAMA

A co nowego w samym systemie? Mówi się o tym, że MacOS/OS X nareszcie ma obsługiwać Siri. Na tę nowość czekam z utęsknieniem, lecz jeszcze bardziej czekam na to, aż asystentka w końcu nauczy się poprawnie rozumieć język polski.

Użytkownicy iPhone’a z pewnością czekają na iOS 10, lub może iOS X. Co wniosą te systemy? To ekipa Tima Cooka trzyma w ścisłej tajemnicy. Przekonamy się o tym 13 czerwca, podczas konferencji WWDC.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA