1. SPIDER'S WEB
  2. Technologie
  3. Tech

Polacy postawili na Material Design. Oto zupełnie nowa strona Listonic

Listonic doczekał się zupełnie nowej edycji przeglądarkowej. Aplikacja webowa wykorzystuje teraz Material Design i jest spójna wizualnie z wersją mobilną.

Listonic w Material Design

Twórcy Listonic zapewniają, że nadal rozwijają swoją usługę w modelu mobile first, a aplikacja mobilna jest dla nich najważniejsza. Doskonale zdają sobie jednak sprawę, że użytkownicy chcą mieć dostęp do swoich danych niezależnie od urządzenia, z którego korzystają.

Listonic w Material Design

Nowa strona Listonic jest odpowiedzią na potrzeby takich osób.

Oczywiście Listonic już wcześniej miał wersję przeglądarkową swojej usługi, ale jej wygląd zaczynał powoli trącić myszką - poprzedni projekt powstał w końcu w 2009 roku, czyli 7 lat temu. Nowa odsłona przygotowana od podstaw to nowe rozdanie.

Zdecydowano się zbudować stronę responsywną Listonic w Material Design, która dostosowuje się do rozdzielczości i rozmiarów wyświetlacza. Aby tego dokonać zmieniono nie tylko interfejs, ale unowocześniono też całe zaplecze techniczne usługi.

Nowy Listonic testowało ponad 300 osób.

Przez 3 miesiące wprowadzano zmiany i usprawnienia po analizie zgłoszeń i opinii testerów nowej usługi. Firma chwali się, że premierę nowej wersji poprzedziły betatesty oraz wywiady dotyczące wyglądu i funkcji serwisu z ponad 200 osobami, a ich zdanie uwzględniano podczas projektowania usługi.

Listonic w Material Design

Nowy webowy Listonic wykonany jest z wykorzystaniem RWD (responsive web design) i dopasowuje się do urządzeń takich jak komputery, smartfony i tablety. Listonic zapowiada też aplikację w wersji na platformę Android Wear. Możliwe, że pojawi się ona już w czerwcu, ale nie znamy jeszcze konkretnej daty premiery.

Listonic w Material Design jest już dostępny.

Google wprowadziło Material Design już kilka lat temu i wykorzystuje go mnóstwo aplikacji mobilnych. W przypadku usług przeglądarkowych jest już gorzej i znacznie mniej firm decyduje się zastosować go na swojej stronie internetowej - a szkoda, bo spójność interfejsu pomiędzy różnymi platformami ułatwia korzystanie z usług.

Nowa webową aplikacja Listonic mogliśmy przetestować przed premierą, a pieczołowitość z jaką ją przygotowano robi wrażenie. Interfejs naprawdę jest spójny z tym, co prezentuje Google w swoich aplikacjach - ba, nawet niektóre usługi giganta z Mountain View nie wykorzystują Material Design w tak przemyślany sposób.

Listonic-w-Material Design

Najnowsza odsłona Listonic prezentuje się dobrze nie tylko na statycznych zrzutach ekranu, ale nawigacja po interfejsie jest bardzo wygodna. Przejścia pomiędzy poszczególnymi menu okraszają przyjemne animacje, interfejs jest przejrzysty, a wszystkie najważniejsze funkcje i menu chowają się pod charakterystyczną ikoną hamburgera.

Z nowej wersji Listonic w Material Design mogą skorzystać już wszyscy użytkownicy polskiej usługi udając się pod adres app.listonic.com.