REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie

Polacy postawili na Material Design. Oto zupełnie nowa strona Listonic

Listonic doczekał się zupełnie nowej edycji przeglądarkowej. Aplikacja webowa wykorzystuje teraz Material Design i jest spójna wizualnie z wersją mobilną.

10.05.2016
10:24
Listonic w Material Design
REKLAMA
REKLAMA

Twórcy Listonic zapewniają, że nadal rozwijają swoją usługę w modelu mobile first, a aplikacja mobilna jest dla nich najważniejsza. Doskonale zdają sobie jednak sprawę, że użytkownicy chcą mieć dostęp do swoich danych niezależnie od urządzenia, z którego korzystają.

Listonic w Material Design class="wp-image-495267"

Nowa strona Listonic jest odpowiedzią na potrzeby takich osób.

Oczywiście Listonic już wcześniej miał wersję przeglądarkową swojej usługi, ale jej wygląd zaczynał powoli trącić myszką - poprzedni projekt powstał w końcu w 2009 roku, czyli 7 lat temu. Nowa odsłona przygotowana od podstaw to nowe rozdanie.

Zdecydowano się zbudować stronę responsywną Listonic w Material Design, która dostosowuje się do rozdzielczości i rozmiarów wyświetlacza. Aby tego dokonać zmieniono nie tylko interfejs, ale unowocześniono też całe zaplecze techniczne usługi.

Nowy Listonic testowało ponad 300 osób.

Przez 3 miesiące wprowadzano zmiany i usprawnienia po analizie zgłoszeń i opinii testerów nowej usługi. Firma chwali się, że premierę nowej wersji poprzedziły betatesty oraz wywiady dotyczące wyglądu i funkcji serwisu z ponad 200 osobami, a ich zdanie uwzględniano podczas projektowania usługi.

Listonic w Material Design class="wp-image-495266"

Nowy webowy Listonic wykonany jest z wykorzystaniem RWD (responsive web design) i dopasowuje się do urządzeń takich jak komputery, smartfony i tablety. Listonic zapowiada też aplikację w wersji na platformę Android Wear. Możliwe, że pojawi się ona już w czerwcu, ale nie znamy jeszcze konkretnej daty premiery.

Listonic w Material Design jest już dostępny.

Google wprowadziło Material Design już kilka lat temu i wykorzystuje go mnóstwo aplikacji mobilnych. W przypadku usług przeglądarkowych jest już gorzej i znacznie mniej firm decyduje się zastosować go na swojej stronie internetowej - a szkoda, bo spójność interfejsu pomiędzy różnymi platformami ułatwia korzystanie z usług.

Nowa webową aplikacja Listonic mogliśmy przetestować przed premierą, a pieczołowitość z jaką ją przygotowano robi wrażenie. Interfejs naprawdę jest spójny z tym, co prezentuje Google w swoich aplikacjach - ba, nawet niektóre usługi giganta z Mountain View nie wykorzystują Material Design w tak przemyślany sposób.

Listonic-w-Material Design class="wp-image-495268"
REKLAMA

Najnowsza odsłona Listonic prezentuje się dobrze nie tylko na statycznych zrzutach ekranu, ale nawigacja po interfejsie jest bardzo wygodna. Przejścia pomiędzy poszczególnymi menu okraszają przyjemne animacje, interfejs jest przejrzysty, a wszystkie najważniejsze funkcje i menu chowają się pod charakterystyczną ikoną hamburgera.

Z nowej wersji Listonic w Material Design mogą skorzystać już wszyscy użytkownicy polskiej usługi udając się pod adres app.listonic.com.

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA