RTV  / News

Gratka dla fanów Gry o tron - wielu może teraz oglądać serial za darmo i legalnie

Jesteś abonentem Cyfrowego Polsatu? HBO ma dla ciebie miłą niespodziankę.

Szósty sezon „Gry o tron” to gorąca premiera dla fanów serii. Pytanie tylko, gdzie oglądać nowe odcinki? Przecież nie każdy ma dostęp do HBO. Jeśli jesteś abonentem Cyfrowego Polsatu, masz już odpowiedź.

HBO wraz z Cyfrowym Polsatem przygotowało niespodziankę dla abonentów operatora z żółtym słoneczkiem. Wszyscy abonenci, którzy korzystają z pakietu co najmniej Familijnego HD, otrzymają dostęp do serwisu HBO GO bez żadnych dodatkowych opłat.

Co ważne, promocja działa u osób, które nie mają wykupionych kanałów HBO. Dostęp do usługi HBO Go jest przyznawany do końca maja. Wystarczy tylko podłączyć dekoder do Internetu. Obsługiwane są dekodery HD produkcji Cyfrowego Polsatu, tj.: EVOBOX PVR, PVR HD 7000, HD 6000, HD5500s, HD 5000, HD 3000 i MINI HD 2000

Jak działa HBO Go?

HBO Go to usługa VOD, w ramach której abonent dostaje dostęp do seriali, filmów i dokumentów wyprodukowanych przez HBO oraz niezależne studia. Domyślnie usługa jest dostępna wyłącznie dla osób, które mają wykupione kanały HBO. Co więcej, standardowo dostęp do usługi jest dodatkowo płatny, choć operatorzy czasami oferują go jako gratis do pakietu z kanałami HBO.

Treści z HBO Go można oglądać w przeglądarce na komputerze, a także w aplikacjach mobilnych na smartfony i tablety. Niestety wersja w przeglądarce nadal działa w oparciu o wymierającą technologię Silverlight. Jeden abonament HBO Go umożliwia oglądanie materiałów na czterech dowolnych urządzeniach jednocześnie.

Jeśli chodzi o materiały, w usłudze znajdują się produkcje HBO, HBO2 i HBO Comedy/HBO3, a także filmy i seriale innych wytwórni.

Co warto obejrzeć w HBO Go?

Obecnie najgorętszym materiałem z pewnością jest szósty sezon serialu „Gra o tron”. Nowe odcinki są dodawane po emisji w telewizji, a więc w maju w ramach darmowego okna nie obejrzymy całego nowego sezonu. Mimo to, przy odrobinie samozaparcia do końca maja można powtórzyć wszystkie poprzednie sezony. Są one dostępne w HBO Go.

Jeśli chodzi o inne seriale, znajdziemy tu m.in. „Dolinę krzemową”, „Banshee”, „Kompanię Braci”, „Pacyfik”, „Rzym”, „Czystą Krew”, czy „Detektywa”. HBO ma sporo naprawdę wybitnych seriali, a większość z nich można będzie obejrzeć za darmo.

Jeśli chodzi o filmy, oferta jest moim zdaniem nieco słabsza, ale też można tu znaleźć kilka perełek, do których zaliczają się m.in. „Interstellar” czy „Whiplash”, a także wiele starszych tytułów.

Darmowe okno HBO Go to świetna promocja, zwłaszcza, że potrwa aż do końca miesiąca. Polecam z niej skorzystać, bowiem dla wielu osób będzie to jedyna opcja, by zapoznać się z nowymi filmami i serialami w legalny sposób. Tym bardziej, że mając Cyfrowy Polsat treści można oglądać bez dodatkowych opłat.

przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst