Gry  / News

Facebook wypowiedział wojnę HTC? Gracze z Vive mogą zapomnieć o tytułach z Oculus Rift

Gracze, którzy zdecydowali się na zakup gogli HTC Vive, spotkało właśnie niemiłe zaskoczenie. Ich gadżet po kilku drobnych modyfikacjach potrafił uruchamiać gry z konkurencyjnej platformy Oculus Rift, ale ta możliwość została właśnie zablokowana. Gry z Oculus Rift na HTC Vive już nie działają

Entuzjaści wirtualnej rzeczywistości mają do wyboru dzisiaj tak naprawdę dwie platformy. Pomijając mobilne VR w wydaniu Google Cardboard i Samsung Gear VR na rynku liczą się jak na razie dwie firmy: HTC i Facebook - Sony z debiutem swojego PlayStation VR czeka do jesieni.

Dwóch liderów walczy o serca graczy.

Wirtualna rzeczywistość dopiero w tym roku weszła pod strzechy. Pierwsi entuzjaści odebrali już swoje zestawy HTC Vive oparte o platformę Steam VR i gogle Oculus Rift przygotowane pod czujnym okiem Marka Zuckerberga, czyli szefa Facebook.

Podobnie jak w przypadku rynku konsol do gier, gdzie Sony i Microsoft walczą ze sobą na ekskluzywne produkcje, tak samo w tym przypadku gracze powinni wybierać gogle wirtualnej rzeczywistości przez pryzmat dostępnych i planowanych gier.

Obie platformy mają zaporową cenę i podobne możliwości.

Budowa HTC Vive i Oculus Rifta różni się detalami, ale tak naprawdę największą ich różnicą jest oprogramowanie i to ono determinuje przede wszystkim wybór konkretnej platformy. Okazało się jednak, że prosta modyfikacja o nazwie Revive pozwala uruchamiać wybrane gry z platformy Oculus Rift na goglach produkcji HTC.

Użytkownicy HTC Vive z pewnością byli z tego rozwiązania zadowoleni, bo zwiększało to jak na razie niewielka bazę gier. Gogle VR to w końcu świeży koncept, a produkty są cały czas rozwijane. Użytkownicy mogą spodziewać się nowych funkcji i kolejnych usprawnień. Problem w tym, że najnowsza aktualizacja Oculus Rifta sprawiła, że modyfikacja Revive już nie funkcjonuje prawidłowo.

Gry z Oculus Rift na HTC Vive przestały działać.

Gry z gogli wyprodukowanych przez firmę należącą do Facebooka nagle przedstały działać na HTC Vive po wgraniu przez użytkowników Oculus App w wersji 1.4. Oczywiście nie można wymagać od producenta wspierania nieoficjalnych rozwiązań, ale gracze i tak mogą być rozgoryczeni.

Gogle wirtualnej rzeczywistości nie tylko wymagają mocnego i drogiego komputera, ale też same w sobie są strasznie drogie. Twórcy Oculusa nie mają obowiązku dbać o zgodność z modyfikacjami pokroju projektu Revive, a dla klientów HTC to spory cios.

Oculus broni swoich interesów, ale ta blokada stoi w sprzeczności z dotychczasowymi zapewnieniami twórców, którzy wprowadzenia tego typu blokad nie przewidywali.

przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst