REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie

Teraz aplikacje będą uruchamiały się nawet jeśli nie masz ich zainstalowanych

Dzięki Instant Apps aplikacje będą się uruchamiały po jednym kliknięciu nawet jeśli nie mamy ich zainstalowanych. Na „modularne aplikacje” jeszcze poczekamy.

18.05.2016
21:30
Google Instant Apps, czyli aplikacje dostępne bez instalacji
REKLAMA
REKLAMA

Google zapowiedział Instant Apps, nad którymi już teraz pracuje z wybranymi developerami.

Jak Google Instant Apps będzie działało w praktyce?

  1. Otrzymujemy link do aplikacji w Google Play.
  2. Klikamy w link, ale nie przenosimy się do sklepu i ekranu instalacyjnego, a zamiast tego aplikacja uruchamia się w mgnieniu oka. Magia!

Okazuje się, że Google udostępni narzędzia do dzielenia aplikacji na moduły. Dzięki temu telefon będzie pobierał tylko ten fragment aplikacji, który jest w danym momencie potrzebny.

google-instant-app class="wp-image-497023"

Na scenie przedstawiono aplikację z przepisami wideo. Po uruchomieniu (co trwało ok. sekundy) prowadząca mogła przemieszczać się pomiędzy przepisami bez żadnego przycięcia.

Instant Apps będą też mogły pobierać moduł płatności, więc będziemy mogli kupić coś w aplikacji sklepu bez jej instalacji.

Co ważne samej instalacji będziemy mogli dokonać jednym, kolejnym kliknięciem, a Instant Apps będą działały ze wszystkimi smartfonami z Androidem Jelly Bean lub nowszym.

REKLAMA

Czy widzicie teraz jakąś różnicę pomiędzy aplikacjami webowymi, a tymi natywnymi? Pomysł Google na uczynienie zdobywania aplikacji jeszcze łatwiejszymi bardzo mi się podoba, choć dużo zależy od tego jak z Instant Apps skorzystają twórcy aplikacji.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA