REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. RTV

Eleven Sports ponownie dostępne w Internecie. I tak to powinno wyglądać!

Kanały Eleven Sports Network znów można oglądać online, bezpośrednio na stronie internetowej tego nadawcy. Właśnie ruszyła nowa, płatna oferta.

20.05.2016
14:31
Eleven Sports ponownie dostępne w Internecie
REKLAMA
REKLAMA

Eleven Sports Network nie przestaje mieszać na rynku polskich kanałów sportowych. Sieć właśnie podpisała wieloletnią umowę z firmą NeuLion, która specjalizuje się w zapewnianiu infrastruktury do strumieniowania wideo w sieci. W ten sposób, po długiej przerwie, kanały Eleven ponownie można oglądać na oficjalnej stronie elevensports.pl.

Od momentu wejścia Eleven na polski rynek sytuacja mocno się zmieniła, wiec można zapomnieć o bezpłatnym dostępie

eleven-sports class="wp-image-497422"

Tym razem dostęp dostęp do kanałów Eleven jest płatny, a na stronie nadawcy znajdziemy trzy pakiety. Najtańszy obejmuje 72-godzinny dostęp do obu kanałów nadawanych na żywo i kosztuje 9,90 zł. Pakiet miesięczny kosztuje 15,90 zł, a pakiet roczny 159 zł.

Najkrótszy pakiet opłaca się najmniej, ale może być ciekawą propozycją dla osób, którym zależy na obejrzeniu jednego konkretnego meczu, czy np. finałów turnieju. Niestety nie ma możliwości wykupienia dostępu na czas jednego meczu, czy nawet na jeden dzień.

Kanały są nadawane w jakości Full HD i można je oglądać na wielu ekranach jednocześnie. Eleven zapewnia dostęp na komputerach i urządzeniach mobilnych. Nie ma jednak informacji o wsparciu dla platform Smart TV.

Eleven jest już praktycznie wszędzie

elevwn-online class="wp-image-497423"

Eleven zrobiło duże zamieszanie podbierając transmisje ligowe nc+, a następnie sukcesywnie udostępniając je innym operatorom, w tym również Cyfrowemu Polsatowi. Obecnie wszyscy duzi operatorzy mają już w swojej ofercie paczki z kanałami Eleven.

Mimo to, nadawca nie zapomniał o internautach. Nowa opcja oglądania Eleven online w istocie nie jest jedyną możliwością obejrzenia kanałów w sieci. Pakiety są dostępne także na platformie Player.pl, gdzie miesięczny dostęp do kanałów kosztuje dokładnie tyle samo co na stronie Eleven, czyli 15,90 zł.

Dzięki licencjom skróty i fragmenty meczów piłki nożnej można też oglądać na stronach grupy Onet-RASP, a na Sport.pl dodatkowo rozgrywek koszykarskich i tenisowych.

I tak właśnie powinna działać telewizja

REKLAMA

Poszczególne kanały (lub niewielkie paczki kanałów) powinny być dostępne do wykupienia zupełnie niezależnie, dzięki czemu każdy widz mógłby stworzyć własny pakiet kanałów. Po co mam kupować dostęp do setki kanałów, których nie będę oglądał, skoro mogę mieć pięć, ale tylko takich, które mnie interesują?

Póki co operatorzy bronią się przed takim rozwiązaniem, ale czekam na moment, kiedy pośrednicy przestaną być potrzebni w oglądaniu telewizji. Po co płacić operatorowi za coś, czego nie chcę, skoro mogę kupić program bezpośrednio od nadawcy? Takie możliwości stwarza Internet i bez wątpienia jest to przyszłość telewizji.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA