REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Gry

Polska polityka na wesoło, czyli gramy w... "Dobrą zmianę"

Życie pisze najlepsze scenariusze. Także na gry. Dobra zmiana to produkcja mobilna, która w żartobliwy sposób komentuje obecną sytuację w Polsce, a na dodatek daje wciągającą rozgrywkę.

17.05.2016
21:08
"Dobra zmiana" na smartfonie, czyli polska polityka na wesoło
REKLAMA
REKLAMA

Gra powstała siłami krakowskiego studia Miquido Games. Jego programiści postanowili zorganizować wewnętrzny hackathon, podczas którego powstał pomysł, design oraz zostały zaimplementowane najważniejsze funkcje gry.

Zazwyczaj proces tworzenia gier trwa znacznie dłużej, dlatego chcieliśmy pokazać, że można w zaledwie 24 godziny przygotować w pełni działający produkt i to jeszcze dobrej jakości – mówi Spider's Web Agnieszka Gawron z Miquido Games.

Dobra zmiana to gra mobilna, w której sterujemy sprzątaczami ulic. Niestety mają oni pełne szczotki roboty, bo w mieście co chwila wybuchają protesty, które zostawiają po sobie opony i ogniska. Jeśli nie zdążymy ich w porę posprzątać, to mogą uszkodzić samochody. Trzy zepsute maszyny to koniec gry.

Zasady są proste, a gra wciągająca.

W grze można znaleźć liczne nawiązania do polityki i jej absurdów, różne hasła, transparenty niesione przez tłumy manifestantów. Staraliśmy się dodać trochę humoru, ale też zostawić pewne pole do refleksji - mówi Gawron.

Jak pokazuje polski przykład fundamenty pod grę można położyć w ciągu jednego hackatonu, a później dopracować. Później trzeba jeszcze tylko poczekać kilka dni na akceptację w sklepie Google Play czy Apple App Store i mamy odpowiedz na to, co się dzieje w kraju.

Polska scena polityczna zna przypadki, kiedy twórcy gier zdecydowanie przesadzali w satyrycznych zapędach, co kończyło się sprawą sądową. Za przykład można podać choćby Komor-killer, która wg ABW znieważała prezydenta i nawoływała do popełnienia przestępstwa.

Dobrą Zmianę możecie pobrać za darmo na Androida i iOS, a to jeszcze nie wszystko, co w tej tematyce mają do powiedzenia Krakowianie:

Projekt będzie dalej rozwijany, mamy w planach kolejne części, które połączą się w całą serię - podsumowuje Gawron.

REKLAMA

Miquido Games powstało przed rokiem w Krakowie. Oprócz tworzenia gier mobilnych dla klientów zajmuje się także własnymi produkcjami, jak np. Tap Tap Egg:

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA