Sprzęt  / Artykuł

Orange dba o to, byś nie poszedł z torbami w trakcie burzy

Pomarańczowa sieć zachęca swoich klientów do tego, żeby pamiętać o wyjmowaniu wtyczek z gniazdek, gdy za oknem szaleje burza. Orange chce dbać zarówno o nasze prywatne sprzęty, jak i te dzierżawione od operatora.

Jestem prywatnie użytkownikiem Neostrady, i pewnie z tego powodu na moją skrzynkę mailową trafiła ostatnio wiadomość od mojego dostawcy usług. Orange przestrzega w niej, żeby podczas sezonu burzowego zwracać szczególną uwagę na bezpieczeństwo swoich urządzeń elektronicznych stale podłączonych do prądu.

W wiadomości od operatora możemy przeczytać, że:

Na terenie Polski w najbliższych dniach spodziewane są burze. Wyładowania elektryczne mogą spowodować uszkodzenie modemu, dekodera, telefonu lub innych urządzeń domowych. Jeśli chcesz je chronić, na czas burzy odłącz od nich instalacje antenowe, elektryczne oraz telefoniczne.

Wiadomość odebrałem w momencie, w którym za oknem grzmiało. W tym czasie w serwisach społecznościowych uaktywniły się ludzkie pogodynki i informowały swoich znajomych namiętnie o załamaniu się pogody wrzucając posty i zdjęcia obrazujące jak bardzo na zewnątrz jest nieprzyjemnie.

Burza i Orange
Tak wygląda wiadomość email od operatora

Akcja Orange nie jest odkrywcza, ale plus dla sieci za przypominanie nawet o takich wydawałoby się oczywistych rzeczach.

Prąd elektryczny jest dla mojego pokolenia od zawsze niczym woda w kranie, traktuję go za pewnik. Staram się pamiętać o tym, by wyciągać wtyczki z gniazdek wyjeżdżając na wakacje i podczas burzy - ale w natłoku obowiązków można o tym nawet nie pomyśleć.

Do burzy czuję respekt po tym, jak za małolata wybrałem się robić zdjęcia piorunów, a jeden trafił w stojącą obok chałupę. Wyładowania spaliły mi też za młodu jeden twardy dysk, a ze snu wyrwał mnie snop iskier.

Burza i Orange
To strona internetowa Orange z garścią porad

Zdaję sobie jednak sprawę, że wiele osób może to zagrożenie ignorować, dlatego wiadomości od Orange’a nie uznaję za spam.

Wyjęcie ładowarki do telefonu z gniazdka to nie problem, a wiele osób i tak po odpięciu telefonu je odkłada do szuflady. Orange przypomina jednak o takich sprzętach, które podpięte są do sieci energetycznej cały czas - wśród nich są routery, dekodery i telefony, ale także telewizory, konsole itp.

W wiadomości Orange zachęca dodatkowo do odwiedzenia swojej strony internetowej www.orange.pl/burze, na której przedstawiony jest m.in. jest schemat przykładowej instalacji elektrycznej w domu. Pokazano tam też garść porad dotyczących dbania o bezpieczeństwo swoich sprzętów w trakcie burzy.

Burza to nie żarty, a podczas jej trwania można poczytać książkę, zamiast upierać się przy graniu na konsoli!

przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst