Tech  / News

Nie możesz nic znaleźć w App Store? Spokojnie, to tylko awaria

Picture of the author

Spokojnie, z twoim telefonem czy tabletem od Apple, a także z twoim połączeniem sieciowym wszystko jest w porządku. Powodem, dla którego możesz mieć problemy z dostępem do zawartości App Store jest... sam App Store.

Na szczęście nie jest to awaria totalna i w dalszym ciągu użytkownicy powinni móc m.in. pobierać, kupować czy aktualizować programy za pośrednictwem oficjalnego sklepu Apple dla iOS. Niestety może pojawić się problem z... wyszukiwaniem nowych aplikacji.

Jak informuje m.in. CNBC, a potwierdza też oficjalna strona wsparcia Apple, aktualnie awaria dotyka praktycznie wszystkich posiadaczy sprzętów z iOS. I choć Apple nie podaje dokładnie, jakiego rodzaju jest to problem, z odpowiedzią przychodzą użytkownicy.

App Store nie działa, a właściwie nie działa... wyszukiwarka.

Okazuje się, że usterka dotyczy przede wszystkim mechanizmu wyszukiwania, który zwraca w wielu przypadkach zupełnie inne wyniki niż te, których można byłoby się spodziewać. W rezultacie część posiadaczy iPada czy iPhone'a może albo nie odnaleźć poszukiwanej aplikacji (w niektórych przypadkach wyniki w ogóle się nie wyświetlają), albo... trafić na zupełnie inną.

Nie wiadomo, kiedy poprawne działanie całego systemu zostanie przywrócone. Pewne jest tylko to, że Apple wie o usterce już od pewnego czasu i stara się ją usunąć.

Problem nie dla wszystkich?

Co ciekawe, Apple podaje, że problem dotyczy wszystkich użytkowników, jednak bardzo prawdopodobne, że nie do końca jest to prawda. Nasze próby wpisywania w wyszukiwarkę nazw kilkunastu popularnych aplikacji zawsze prowadziły właśnie do nich. Mimo to odpowiednia ikonka na stronie Apple wciąż świeci na żółto.

Cóż, może po prostu mamy szczęście.

przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst