REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie

Mapy Google dla iOS właśnie stały się dużo lepsze

Aplikacja Map Google’a do systemu iOS doczekała się właśnie małej aktualizacji. Nowy widżet w Google Maps, który można wyświetlić nawet na ekranie blokady, to bardzo użyteczny dodatek.

29.04.2016
9:46
Widżet w Google Maps na iOS
REKLAMA
REKLAMA

Google Maps na iOS-a to cyfrowe mapy, które nie pochodzą bezpośrednio od producenta. Mimo to, ze względu na wysoką jakość usługi Google’a wiele osób instaluje aplikację Mapy Google i rezygnuje z systemowych Apple Maps.

Nowa funkcja przypomina, dlaczego instalowanie Google Maps na iPhonie to dobry pomysł.

Mapy Apple stają się coraz lepsze. Chociaż w Polsce jeszcze nieco kuleją, to np. w Stanach Zjednoczonych i kilku innych wybranych regionach z powodzeniem są w stanie zastąpić posiadaczom iPhone’ów rozwijane znacznie dłużej Google Maps.

Google ma jednak kilka asów w rękawie, a jednym z nich jest zupełnie nowy widżet na ekranie blokady. To nowość, która trafiła na iPhone’y i iPady użytkowników razem z ostatnią aktualizacją.

Widżet w Google Maps na iOS class="wp-image-493737"

Po zainstalowaniu nowej wersji aplikacji w menu powiadomień pojawia się nowa pozycja na ekranie widżetów.

Od teraz prosto z panelu powiadomień, nawet bez odblokowywania urządzenia, można sprawdzić jak długo będziemy jechać do domu lub do pracy wyruszając z obecnej lokalizacji. Widżet podaje szacowany czas podróży do miejsca docelowego.

Czas dojazdu pokazywany jest zarówno dla przejazdu samochodem, jak i dla komunikacji miejskiej. Tapnięcie w wybraną pozycję, którą prezentuje widżet w Google Maps na iOS, przenosi użytkownika do ekranu wyznaczania trasy.

Nowy widżet w Google Maps to nie jedyna nowość, która pojawiła się w ostatniej aktualizacji aplikacji.

Od teraz znacznie prościej jest dzielić się danymi lokalizacyjnymi ze znajomymi. Tryb nocny można też teraz włączać i wyłączać na żądanie lub ustawić automatyczne aktywowanie go na podstawie ustalonego harmonogramu.

REKLAMA

Szkoda tylko, że Apple nie pozwala wybrać domyślnej aplikacji z mapami. Nadal klikając w łącze wygenerowane na podstawie adresu w wiadomości SMS przenoszeni jesteśmy z automatu do Map Apple’a, które nie wszystkim użytkownikom przypadły do gustu.

Niestety nie zapowiada się na to, by w przewidywalnej przyszłości Apple na to pozwoliło...

REKLAMA
REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA