REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Social media

Prognoza pogody na Facebooku. Będziesz korzystał?

Jeśli masz na telefonie aplikację Facebook to nie potrzebne ci już rozmowy telefoniczne, SMS-y, komunikatory internetowe, kalendarze, albumy pełne zdjęć i przewodniki turystyczne. To zresztą dopiero początek długiej, a niedługo pojawi się kolejna nowość - pogoda na Facebooku.

11.04.2016
14:47
Burza burzy Pogoda na Facebooku - sprawdzanie pogody w aplikacji
REKLAMA
REKLAMA

Cyfrowe pogodynki to jedna z najpopularniejszych kategorii w sklepach z aplikacjami. Chociaż praktycznie każdy smartfon wyposażony jest w program z prognozami pogody prosto od producenta, to użytkownicy i tak szukają ładniejszych i bardziej funkcjonalnych aplikacji.

Facebook to zauważył.

Już teraz miliard osób loguje się na swoje konto codziennie i spędza na portalu przynajmniej 20 minut. Kolejną cegiełkę do tych statystyk może dołożyć nowa i tak prozaiczna funkcja, jak możliwość sprawdzania pogody bezpośrednio na Facebooku, którą oferują dzisiaj konkurenci Facebooka.

Sto sposobów na pogodę.

Użytkownicy smartfonów mogą sprawdzać prognozę pogody kiedy tylko chcą i to na wiele różnych sposobów. Najprościej uruchomić aplikację pogodową dostarczaną fabrycznie. Użytkownicy Androida i mobilnego Windowsa mogą w dodatku skorzystać z widżetów i aktywnych kafelków.

Sam złapałem się na tym, że od kiedy kupiłem Apple Watcha, to coraz częściej sprawdzam pogodę przed wyjściem z domu - wystarczy rzut oka na nadgarstek, żeby sprawdzić aktualną temperaturę. Jedno tapnięcie dzieli mnie od informacji na temat kolejnych godzin i warunków atmosferycznych.

Pogodę mogą też podawać asystenci głosowi.

Zamiast patrzeć na zegarek mogę spytać o dzisiejszą prognozę pogody Siri, a asystent Google Now nawet sam informuje o załamaniu pogody. Użytkownicy niemający zaufania do rozwiązań od producentów smartfonów mogą pobierać aplikacje oferujące informacje z innych źródeł.

Kolejną platformą do sprawdzania prognozy pogody może być niedługo Facebook. Niektórzy użytkownicy portalu już zauważyli, że portal informuje ich z rana o warunkach atmosferycznych. Tapnięcie w krótki komunikat pokazuje prognozę na cały dzień. Jak na razie funkcja jest jeszcze w fazie testów.

Pogoda na Facebooku - co dalej?

Nie wiadomo, czy prognoza pogody na Facebooku pojawi się na stałe w formie jednorazowej informacji każdego ranka, czy też w postaci osobnej aplikacji lub nowej zakładki w menu podstawowego klienta portalu. Zdziwiłbym się jednak, jeśli pomysł zarzuconoby całkowicie.

REKLAMA

Facebook już teraz stara się zjadać kolejne aplikacje mobilne. Jeden portal chce być platformą do komunikacji, cyfrowym terminarzem i galerią zdjęć. Facebook chce pomagać użytkownikom w poszukiwaniu atrakcji podczas urlopu i umożliwia już nawet wszystkim prowadzenie transmisji wideo w czasie rzeczywistym.

Można się teraz tylko zastanowić, czemu pogoda na Facebooku pojawia się dopiero teraz.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA