REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Operatorzy

Ostatni będą pierwszymi? Sieć Play w końcu ułatwia zakupy w Sklepie Windows

Mobilna edycja systemu Microsoftu pozwala płacić za gry i aplikacje poprzez dopisanie opłaty do rachunku telefonicznego od operatora, który świadczy nam usługi telekomunikacyjne. Niestety, nie było to możliwe w sieci Play… aż do dziś.

15.04.2016
18:06
Płatności za aplikacje w Play możliwe w końcu na Windows!
REKLAMA
REKLAMA

Sklep Windows w mobilnej edycji Windows 10 (a także w Windows Phone i innych mobilnych odmianach Windows) posiada, tak jak większość tego typu usług konkurencji, różne metody dokonywania płatności za gry i aplikacje. Możemy pod Konto Microsoft podczepić naszą kartę płatniczą lub kredytową, możemy podczepić do niego naszego PayPala czy nawet naładować go gotówką poprzez zakupione wcześniej karty prepaid. Pozwala też dopisać opłatę za grę lub aplikację do rachunku telefonicznego.

Ta ostatnia wymaga jednak, by Microsoft i operator komórkowy zawarły umowę o współpracy. Do tej pory użytkownicy Windows Phone i Windows 10 mogli dokonywać opłat za pośrednictwem operatorów Plus, T-Mobile i Orange. Teraz do tego grona, bardzo mocno spóźniona, dołącza sieć Play.

REKLAMA
Płatności za aplikacje w Play class="wp-image-491319"

Z ułatwienia mogą skorzystać osoby posiadające abonament w Play i Red Bull Mobile. Usługa nie jest dostępna dla posiadaczy kart SIM prepaid i osób wykorzystujących umowy typu Mix. Jak twierdzi Play, nie wynika to ze złej woli, ale z obowiązującego prawa. Na szczęście usługa nie ma żadnych braków i tak jak u innych operatorów może być wykorzystywana nie tylko do zakupu samych programów, ale i dokonywania wewnątrz nich mikrotransakcji. Można ją też zablokować, a ta nie zadziała, jeżeli w telefonie lub tablecie nie będzie umieszczona karta SIM operatora.

REKLAMA
REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA