REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie

Na taką aplikację czekałem! Newsweek wPunkt jest skrojony na miarę dzisiejszego Internetu

Na taką aplikację czekałem! W końcu polski wydawca przygotował “newsletter” w formie dopieszczonej, zgrabnej aplikacji mobilnej, która w prosty sposób pozwala zapoznać się z najważniejszymi wydarzeniami z kraju i ze świata. Poznajcie Newsweek wPunkt.

05.04.2016
10:51
Newsweek wpunkt to aplikacja na jaką czekałem.
REKLAMA
REKLAMA

Żyjemy w erze totalnego przeładowania treścią i chorobliwego wręcz FOMO (fear of missing out). Chcielibyśmy być zawsze ze wszystkim na bieżąco, ale jednocześnie artykułów, tekstów, wideo, wszystkiego pojawia się tak wiele, tak szybko, tak często, że człowiek fizycznie nie jest w stanie tego "ogarnąć".

Dlatego też w zagranicznych serwisach czy aplikacjach newsowych jest standardem, że użytkownik otrzymuje co rano zgrabnie przygotowany newsletter tudzież wątek w aplikacji, z wyborem najważniejszych wydarzeń, w dodatku spreparowanych w bardziej “przyswajalnej” formie, aby można było się z wiadomościami zapoznać w trakcie picia porannej kawy. Nie wiedzieć czemu, do Polski jeszcze ten standard nie dotarł.

Aż do dziś - Newsweek wPunkt przeciera szlak pozostałym wydawcom.

Dyrektor zarządzający marką Newsweek Polska, Dariusz Zieliński, w oficjalnym komunikacie prasowym tak przedstawia kulisy powstania aplikacji wPunkt:

Newsweek wPunkt to odpowiedź na oczekiwania użytkowników, którzy uzbrojeni w smartfony poszukują dostępu do rzetelnych i łatwo dostępnych informacji. Aplikacja to doskonałe uzupełnienie oferty produktowej i reklamowej marki Newsweek i wzmocnienie naszej pozycji w dynamicznie rozwijającym się kanale mobilnym. Jestem przekonany, że użyteczność aplikacji oraz unikalne treści będą narzędziem do budowania lojalności z marką, a nowy produkt pozwoli dotrzeć z naszą ofertą do młodszego czytelnika.

A jak działa Newsweek wPunkt?

Co rano aplikacja podsunie nam 5-10 artykułów z kategorii Trendy, Polityka, Świat, Nauka, Opinie, Kultura, Społeczeństwo, Biznes, Historia i Technologia. Artykuły są krótkie, zwięzłe i informują o najważniejszych wydarzeniach, z którymi warto być na bieżąco. Materiały okraszone są zdjęciami, infografikami, wideo, a także elementami interaktywnymi, jak np. embedami z Google Maps.

W aplikacji zyskujemy dostęp do wydań z pięciu dni i są one także dostępne offline. Za przeczytanie wszystkich artykułów każdego dnia otrzymujemy bonus w postaci karty z kalendarza, czyli przypomnienia ciekawego wydarzenia mającego miejsce danego dnia przed laty - to ciekawy sposób, aby zachęcić do przegryzienia się przez wszystkie teksty danego dnia, gamifikacja newsów. Fajne!

Pierwszy kontakt z samą aplikacją jest bardzo pozytywny. Interfejs jest przejrzysty, a całość sprowadza się do rzędu kafelków z artykułami i paska ustawień na górze, w którym możemy dostosować wielkość tekstu, włączyć lub wyłączyć powiadomienia oraz wybrać czytane wydanie. Jedyne, czego na ten moment mi brakuje, to trybu ciemnego - jasnych liter na czarnym tle. Jeśli czyta to ktoś z Newsweeka; warto dodać tę funkcję.

Natomiast nie podoba mi się obecny na szczycie (ledwo widoczny, ale zawsze) pasek reklamowy. Niby nie przeszkadza on w czytaniu, zwłaszcza że znika po wejściu do artykułu, ale nie powinno go tam być. Dlaczego? Gdyż Newsweek zapewnia, że aplikacja będzie darmowa, a pojawiające się w niej treści reklamowe będą miały formę wyłącznie reklamy natywnej, przygotowanej przez autorów serwisu.

REKLAMA

Mimo tego drobnego zgrzytu jestem bardzo pozytywnie nastawiony do Newsweek wPunkt i działań serwisu. Nie zawsze mam czas i chęć samodzielnie przegryzać się przez wiadomości spoza technologicznego światka, tak jak nie zawsze chcę czytać długie analityczne felietony na temat bieżących wydarzeń. Jak na razie wszystkie przeczytane przeze mnie w aplikacji artykuły odbieram jako bardzo dobrze zbalansowane - z jednej strony nie są długie i rozwlekłe, a z drugiej nie są za krótkie i nieinformatywne.

Aplikacja jest dostępna do pobrania za darmo w Sklepie Play i AppStore. I wcale nie dziwię się, że obecnie w Sklepie Play widnieje ocena 5.0 i bardzo pozytywne komentarze - Newsweek wykonał kawał dobrej roboty. Trzymam kciuki, żeby ta aplikacja rosła i co rano przysyłała ciekawe treści coraz większej liczbie użytkowników.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA