Tech  / News

To już pewne - nowy czytnik Kindle zadebiutuje w przyszłym tygodniu!

Picture of the author

Zwykle Amazon prezentuje nowe urządzenia z rodziny Kindle bez wcześniejszego rozpalania wyobraźni konsumentów, lecz tak jak większość firm produkujących sprzęt, zmaga się z przedpremierowymi przeciekami. Jeff Bezos tym razem zdecydował się ubiec media i sam zapowiedział rychłą premierę czytników Kindle 8-ej generacji.

Czytniki ebooków to wyspecjalizowane urządzenia, które w przeciwieństwie do smartfonów i tabletów praktycznie się nie starzeją. Użytkownicy zwykle nie mają powodu by je wymieniać, póki poprzedni model nie ulegnie uszkodzeniu.

Nie przeszkadza to jednak Amazonowi w prezentowaniu cyklicznie nowych modeli.

Zwykle raz do roku Amazon wprowadza nowe czytniki do sprzedaży. Od kilku generacji usprawnienia są tak naprawdę... niewielkie. Ostatnią faktycznie istotną zmianą było wprowadzenie Kindle'a Paperwhite pierwszej generacji, czyli pierwszego czytnika ebooków Amazonu z podświetlanym ekranem.

Od tego czasu do sprzedaży trafiło jeszcze kilka innych czytników ebooków z rodziny Kindle. W sprzedaży pojawił się strasznie drogi Kindle Voyage, nowszy od niego Kindle Paperwhite 3 oraz budżetowy model w postaci Kindle 7 bez podświetlenia ekranu.

Jaki może być czytnik Kindle 8-ej generacji?

Jeff Bezos zapowiedział nowe urządzenie w mniej niż 140 znakach. Na dobrą sprawę wiemy tylko tyle, że nowe urządzenie - określone przez szefa Amazonu wprost Kindle'em, 8 generacji - będzie sprzętem z najwyższej półki dla zapalonych czytelników. Można domniemywać zatem, że Amazon chce wprowadzić na rynek Kindle Voyage 2.

Trudno sobie wyobrazić, w czym nowy czytnik ebooków mógłby być lepszy od poprzedniego modelu. W pierwszej edycji Voyage mamy już podświetlany ekran o wysokiej rozdzielczości, przyciski do zmiany stron i czujnik oświetlenia - a i to są detale, dla których już dziś raczej nie warto dopłacać.

Liczę na to, że Amazon ma asa w rękawie i czymś nas miło zaskoczy.

Zauważyłem po swoich nawykach czytelniczych, że… coraz częściej sięgam po tablet, zamiast po Kindle’a, jeśli nie mam w planach kilkugodzinnej lektury. Liczę na to, że Amazon znów mnie zachęci do korzystania z czytnika, bo obecna oferta nie przekonuje mnie do zmiany wysłużonego Paperwhite’a.

Ciągle marzy mi się e-papierowy czytnik z kolorowym ekranem, na którym mógłbym oprócz książek czytać komiksy. Amazon przejął co prawda portal Comixology, który agreguje komiksy od większości popularnych wydawnictw, ale od tego przejęcia nic się w tej sprawie niestety nie zmieniło.

Szukając informacji o Kindle 8 generacji trafiłem zresztą na zapowiedź urządzenia o nazwie Kindle Flame, które miałoby pojawić się już w tym miesiącu i wykorzystywać ekran Liquavista. W pierwszej chwili nawet się na ten primaaprilisowy dowcip nabrałem, ale taki Kindle to ciągle tylko pobożne życzenie.

Internauci mają już swoje pomysły, jak nowy Kindle 8 generacji mógłby wyglądać. Nie powiem... wygląda nieźle.

przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst