Sprzęt  / News

Nie zdziw się, jeśli na swoim smartfonie z Androidem zobaczysz nagle te ikony

Picture of the author

Sklep Google Play to jedno z najważniejszych miejsc w każdym smartfonie z Androidem. To tam możemy kupować aplikacje, książki i muzykę oraz wypożyczać filmy. Niestety poszczególne sekcje tego sklepu nie były ze sobą w pełni spójne wizualnie. Teraz zmienią to zupełnie nowe ikony Google Play.

Odświeżonych grafik doczekają się wszystkie działy wirtualnego marketu. Do tej pory cały Sklep Play był oznaczony ikoną torby zakupowej, Muzyka Play grafiką w kształcie słuchawek, Gry Play wizerunkiem pada, Filmy Play obrazkiem taśmy filmowej, Książki Play okładką książki, zaś Kiosk Play kształtem gazety z zagiętym rogiem.

Może wydawać się, że wszystko było w jak najlepszym porządku. W końcu wszystkie ikony Google Play dokładnie opisywały, jakiego typu zakupy można robić po ich kliknięciu.

Żadna z nich jednak nie dawała użytkownikowi do zrozumienia, że jest to część Sklepu Play. Mogła też odstraszyć od ewentualnych zakupów, ponieważ większości użytkowników kojarzy się on wyłącznie z miejscem do kupowania aplikacji. Nie korzystali z równie wygodnej opcji kupowania multimediów, książek i prasy, ponieważ nie uważali tego za bezpieczne. Do tego dochodziły takie kwestie, jak brak dopasowania wyżej wymienionych grafik do minimalistycznego i płaskiego wzornictwa Material Design promowanego przez Google.

Wszystkie ikony Google Play doczekają się przemodelowania.

Charakterystyczny trójkąt stanie się integralnym elementem ikony każdej sekcji i pokaże użytkownikom, że wszystkie elementy są częścią większej całości. Tym samym zwiększy ich wiarygodność i jasno wskaże powiązanie ze sklepem Google. Każda sekcja zachowa swoją unikalną ikonę i będzie cechować się własnym kolorem.

Nowe ikony trafią do wszystkich urządzeń z systemem Android w ciągu najbliższych tygodni.

Oczywiście nie jest to pierwsza ani ostatnia zmiana wizualna Sklepu Play przeprowadzona przez Google. Ten miał już łącznie osiem odsłon, z czego tylko cztery nosiły obecną nazwę. Wcześniej, przed 2012 rokiem, nazywał się on Android Market i pozwalał wyłącznie na kupno gier i aplikacji.

Źródło grafik: Dotekomanie

przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst