REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Sprzęt

Huawei oficjalnie stał się firmą ogólnoświatową

Premiera Huaweia P9 pokazała mi, że ten producent smartfonów należy do czołówki mobilnego rynku. Huawei w najbardziej prestiżowej części rynku czuje się jak ryba w wodzie i wygląda na to, że nie zamierza go opuszczać. Mało tego, mierzy jeszcze wyżej!

28.04.2016
11:40
Huawei oficjalnie stał się firmą ogólnoświatową
REKLAMA
REKLAMA

Nie oznacza to, że poprzednie flagowe modele Huaweia były słabe. Przynajmniej od czasu serii P8 są to produkty z absolutnego topu. Jednak czuć było, że mająca dalekowschodni rodowód firma nie do końca czuje specyfikę rynków świata zachodniego. W przypadku Huawei P9 takich wątpliwości już nie mam. Jest to smartfon z najwyższej półki, który nie ustępuje konkurencji i jest równorzędnym przeciwnikiem dla innych flagowców.

Azjatyckie firmy mają utrudnione zadanie. Z jednej strony muszą dbać o lokalny rynek, który jest ogromną częścią świata, z drugiej zaś uczyć się zupełnie innego marketingu, by podobać się klientom z innej kultury.

huawei p9, polska premiera, 1 class="wp-image-493529" title="Huawei P9, polska premiera"

Nie jest to łatwe. Wystarczy posłuchać, jaki problem mają tamtejsi bossowie firm technologicznych w porozumiewaniu się językiem angielskim. Tu nie chodzi o brak znajomości obcego języka, z tym jest u nich bardzo dobrze. Mamy tu do czynienia z zupełnie innym systemem fonetyczno-leksykalno-strukturalnym, który determinuje przecież myślenie.

Huawei pokazał właśnie, że jest firmą ogólnoświatową, które nie ma kompleksów. P9 to pierwszy smartfon firmy, który w 100 proc. wpasowuje się w zachodnie trendy. To widać nie tylko w aspekcie konstrukcyjno-hardware’owym: kształcie, obudowie, wadze i ogólnej wizualizacji z jednej strony oraz specyfikacji technicznej wraz z dodatkami typu mariaż z marką Lecia z drugiej, ale także w androidowej nakładce, kształcie ikon, jak również narracji marketingowej wokół tego produktu.

huawei p9, polska premiera, 2 class="wp-image-493530"

Miałem przyjemność uczestniczyć w polskiej premierze P9 i potwierdziłem wszystkie swoje przeczucia.

Reklamowa współpraca z naszą lokalną wybitną gwiazdą, Robertem Lewandowskim, mocne postawienie na kooperację z fotograficzną marką premium Leica, świetnie dobrana cena, jak na polski rynek (2399 zł za flagowca to naprawdę świetna okazja), silna współpraca ze wszystkimi operatorami komórkowymi w Polsce - nie mam wątpliwości, że nadchodzi czas Huawei. Na świecie i tu, w Polsce.

huawei p9, polska premiera, 3 class="wp-image-493531"

Huawei już jest numerem trzy na rynku smartfonów, a w Polsce ponoć (nie mam potwierdzenia, ale tak się mówi na salonach) numerem dwa. Jestem przekonany, że w najbliższym czasie powalczy z Apple’em o wyższe miejsce na podium, a za rok, dwa - kto wie - może nawet z Samsungiem o prymat na rynku.

Wreszcie Huawei ma wszystko odpowiednie pochytane - od doskonałego P9 skrojonego na rynek zachodni, po cały plan związany z marketingiem.

huawei p9, polska premiera, 4 class="wp-image-493532"
REKLAMA

Zobacz: Jaki jest Huawei P9? Byliśmy na polskiej premierze!

REKLAMA
REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA