1. Spider's Web
  2. Technologie

Polskie gwiazdy muzyki, które warto obserwować w mediach społecznościowych

Lokowanie produktu

Dzisiaj każda gwiazda, która chce być w stałym kontakcie z fanami musi być obecna w social media i nie inaczej jest w przypadku sław muzyki. Nie ma mowy o braku Facebooka czy Instagrama, a nawet Snapchata. Słuchacze są wymagający i chcą mieć poczucie bliskości ze swoimi idolami. Przed wami 7 polskich twórców, których warto śledzić na Facebooku.

24.04.2016
19:52
Gwiazdy muzyki, które warto obserwować na Facebooku

Mela Koteluk

mela-koteluk class="wp-image-492696"

Mela Koteluk to istny promyk słońca na Facebooku. Utalentowana, atrakcyjna o zniewalającym głosie. Na swoim fanpage'u dzieli się nie tylko informacjami na temat swojej twórczości i nadchodzących koncertów z jej udziałem, ale także promuje dokonania innych artystów, nie tylko z polskiego podwórka. Jej optymizm, zaangażowanie i dobra energia widoczne są w publikowanych postach, ale także na zdjęciach, którymi dzieli się z fanami. Miło patrzy się na dokonania Koteluk i na nią samą, eteryczną i zjawiskową. Fanpage artystki to dawka pozytywnej energii. Nic dziwnego, że Koteluk cieszy się wielkim zainteresowaniem i wsparciem ze strony fanów.

Maria Peszek

maria-peszek class="wp-image-492700"

Kontrowersyjna, przebojowa i zaskakująca - tak można opisać w kilku słowach Marię Peszek. Na Facebooku dzieli się fanartami od swoich fanów, relacjami i zapowiedziami własnych koncertów. Ostatnio mocno promuje najnowszą płytę, "Karabin", która ukazała się na rynku 26 lutego tego roku. Peszek zdarza się też komentować aktualne wydarzenia społeczne

Dawid Podsiadło

dawid-podsiadlo class="wp-image-492707"

Bilety na jego koncerty wyprzedają się z prędkością światła. I nie ma w tym nic dziwnego - Dawid Podsiadło to świetny, uzdolniony artysta, który wniósł do polskiej muzyki nową jakość. Urzeka jego bezpośredniość, lekkość z jaką komunikuje się z fanami, a także dystans do siebie. Ostatnio Podsiadło zaczął transmitować na żywo na Facebooku swoje wypowiedzi, co spotkało się z dużym zainteresowaniem jego słuchaczy. Zdecydowanie jedna z najciekawszych młodych osób na polskim rynku muzycznym.

Ten Typ Mes

ten-typ-mes class="wp-image-492711"

Niepokorny Mes to także osoba ze świata muzyki, którą warto znać, nie tylko ze względu na jego talent muzyczny. Ostatnia płyta, "Trzeba było zostać dresiarzem", to świetny album, z genialnymi tekstami, bitami i samplami. Na swoim Facebooku Ten Typ Mes dzieli się nie tylko informacjami związanymi z własną twórczością, ale także regularnie publikuje swoje felietony (z jego twórczością literacką mogliśmy się zapoznać m. in. także z okazji wydania ostatniego, wspomnianego już albumu).

Popek Monster

gang-albanii class="wp-image-492713"

Do fanpage'a Króla Popka podchodzę z pewnym przymrużeniem oka, jak i do samej jego twórczości. Gang Albanii to prawdziwy fenomen. Muzyka Popka i jego zespołu cieszy się niesłabnącą popularnością, co potwierdzają różnego rodzaju rankingi, tak jak ten ostatni Spotify i PlayStation.

Mister D.

mister-d class="wp-image-492715"

Chociaż Dorota Masłowska jest dla mnie wciąż pisarką, jej muzyczny debiut uważam za bardzo udany. Podobają mi się ironiczne, nieco złośliwe i bezpretensjonalne posty na Facebooku i taka tez promocja płyty. Na razie Mister D. wydała zaledwie jedną płytę (co jakiś czas pojawiają się nowe teledyski do utworów), ale mam nadzieję, że doczekam się publikacji kolejnego krążka. A potem jeszcze jednego.

Czesław Śpiewa

czeslaw-spiewa class="wp-image-492717"

Czesław Śpiewa pisze dokładnie tak samo jak mówi. Czasem można mieć problemy ze zrozumieniem Mozila, ale nigdy kiedy śpiewa. Ciekawa to postać w polskim show-biznesie, która odstaje od pewnych wzorców (co akurat wychodzi mu na dobre). Kawałkiem "Nienawidzę Cię Polsko!" podzielił polską publikę, ale było warto. Kontrowersyjny i niepoprawny ciekawi swą twórczością i osobowością.

Każdy klient sieci Play może cieszyć się swoją ulubioną muzyką, która dostępna będzie na jego smartfonie, także w wersji offline, bez potrzeby korzystania z internetu. Premium w TIDAL dla użytkowników Playa jest zupełnie za darmo aż przez całe dwa lata.

Więcej o tej usłudze i możliwościach platformy TIDAL dowiecie się z tej strony.

Lokowanie produktu
Najnowsze
Zobacz komentarze