Tech  / Lokowanie produktu

Polskie gwiazdy muzyki, które warto obserwować w mediach społecznościowych

Picture of the author

Dzisiaj każda gwiazda, która chce być w stałym kontakcie z fanami musi być obecna w social media i nie inaczej jest w przypadku sław muzyki. Nie ma mowy o braku Facebooka czy Instagrama, a nawet Snapchata. Słuchacze są wymagający i chcą mieć poczucie bliskości ze swoimi idolami. Przed wami 7 polskich twórców, których warto śledzić na Facebooku.

Mela Koteluk

Mela Koteluk to istny promyk słońca na Facebooku. Utalentowana, atrakcyjna o zniewalającym głosie. Na swoim fanpage'u dzieli się nie tylko informacjami na temat swojej twórczości i nadchodzących koncertów z jej udziałem, ale także promuje dokonania innych artystów, nie tylko z polskiego podwórka. Jej optymizm, zaangażowanie i dobra energia widoczne są w publikowanych postach, ale także na zdjęciach, którymi dzieli się z fanami. Miło patrzy się na dokonania Koteluk i na nią samą, eteryczną i zjawiskową. Fanpage artystki to dawka pozytywnej energii. Nic dziwnego, że Koteluk cieszy się wielkim zainteresowaniem i wsparciem ze strony fanów.

Posłuchaj Meli Koteluk w platformie TIDAL

Maria Peszek

Kontrowersyjna, przebojowa i zaskakująca - tak można opisać w kilku słowach Marię Peszek. Na Facebooku dzieli się fanartami od swoich fanów, relacjami i zapowiedziami własnych koncertów. Ostatnio mocno promuje najnowszą płytę, "Karabin", która ukazała się na rynku 26 lutego tego roku. Peszek zdarza się też komentować aktualne wydarzenia społeczne

Posłuchaj Marii Peszek w platformie TIDAL

Dawid Podsiadło

Bilety na jego koncerty wyprzedają się z prędkością światła. I nie ma w tym nic dziwnego - Dawid Podsiadło to świetny, uzdolniony artysta, który wniósł do polskiej muzyki nową jakość. Urzeka jego bezpośredniość, lekkość z jaką komunikuje się z fanami, a także dystans do siebie. Ostatnio Podsiadło zaczął transmitować na żywo na Facebooku swoje wypowiedzi, co spotkało się z dużym zainteresowaniem jego słuchaczy. Zdecydowanie jedna z najciekawszych młodych osób na polskim rynku muzycznym.

Posłuchaj Dawida Podsiadło w platformie TIDAL

Ten Typ Mes

Niepokorny Mes to także osoba ze świata muzyki, którą warto znać, nie tylko ze względu na jego talent muzyczny. Ostatnia płyta, "Trzeba było zostać dresiarzem", to świetny album, z genialnymi tekstami, bitami i samplami. Na swoim Facebooku Ten Typ Mes dzieli się nie tylko informacjami związanymi z własną twórczością, ale także regularnie publikuje swoje felietony (z jego twórczością literacką mogliśmy się zapoznać m. in. także z okazji wydania ostatniego, wspomnianego już albumu).

Posłuchaj Tego Typa Mesa w platformie TIDAL

Popek Monster

Do fanpage'a Króla Popka podchodzę z pewnym przymrużeniem oka, jak i do samej jego twórczości. Gang Albanii to prawdziwy fenomen. Muzyka Popka i jego zespołu cieszy się niesłabnącą popularnością, co potwierdzają różnego rodzaju rankingi, tak jak ten ostatni Spotify i PlayStation.

Posłuchaj Gangu Albanii w platformie TIDAL

Mister D.

Chociaż Dorota Masłowska jest dla mnie wciąż pisarką, jej muzyczny debiut uważam za bardzo udany. Podobają mi się ironiczne, nieco złośliwe i bezpretensjonalne posty na Facebooku i taka tez promocja płyty. Na razie Mister D. wydała zaledwie jedną płytę (co jakiś czas pojawiają się nowe teledyski do utworów), ale mam nadzieję, że doczekam się publikacji kolejnego krążka. A potem jeszcze jednego.

Posłuchaj Mister D. w platformie TIDAL

Czesław Śpiewa

Czesław Śpiewa pisze dokładnie tak samo jak mówi. Czasem można mieć problemy ze zrozumieniem Mozila, ale nigdy kiedy śpiewa. Ciekawa to postać w polskim show-biznesie, która odstaje od pewnych wzorców (co akurat wychodzi mu na dobre). Kawałkiem "Nienawidzę Cię Polsko!" podzielił polską publikę, ale było warto. Kontrowersyjny i niepoprawny ciekawi swą twórczością i osobowością.

Posłuchaj Czesław Śpiewa w platformie TIDAL

Każdy klient sieci Play może cieszyć się swoją ulubioną muzyką, która dostępna będzie na jego smartfonie, także w wersji offline, bez potrzeby korzystania z internetu. Premium w TIDAL dla użytkowników Playa jest zupełnie za darmo aż przez całe dwa lata.

Więcej o tej usłudze i możliwościach platformy TIDAL dowiecie się z tej strony.

przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst