REKLAMA

Zagrałem w grę z PlayStation 4 na Windowsie i OS X! Aktualizacja konsoli już dostępna

Sony udostępniło właśnie aktualizację oprogramowania dla PlayStation 4, oznaczoną numerem 3.50. W niej znajdziecie szereg długo oczekiwanych funkcji i poprawek, a także… możliwość gry w produkcje dedykowane PS4 na komputerach z systemami Windows oraz Mac!

06.04.2016 11.52
Gra Zdalna - dzięki tej usłudze zagrasz w gry z PS4 nawet na Macu
REKLAMA
REKLAMA

Nowa aktualizacja oprogramowania konsoli PlayStation 4 wprowadza możliwość strumieniowania rozgrywki na własny laptop bądź komputer. Zarówno z systemem Windows, jak również OS X. Aby cieszyć się taką możliwością, wystarczy zainstalować dedykowaną aplikację Sony, którą bezpłatnie pobierzecie z tego miejsca.

Po zainstalowaniu programu i zalogowaniu na swoje konto PSN, aplikacja zsynchronizuje się w konsolą w podobny sposób, co popularne rozwiązanie Remote Play, dostępne dla handheldu PS Vita, inteligentnych telewizorów oraz smartfonów Xperia.

Świetne jest to, że do komputera z Windows / OS X można podłączyć DualShocka za pomocą kabla. Bez żadnych zewnętrznych sterowników. Wystarczy sama aplikacja. Dzięki temu opóźnienia spowodowane strumieniowaniem obrazu są minimalizowane. Z kablem grasz na PC, bez kabla na konsoli. Proste, łatwe i przyjemne.

Premiera programu Gra Zdalna na systemach Windows oraz Mac pozwala cieszyć się grami z PS4 na dowolnym urządzeniu. Stacjonarne komputery, laptopy, tablety - możliwości są gigantyczne, o ile posiadacie dostęp do odpowiedniej sieci. Batalię o telewizor w salonie nareszcie możecie uznać za zakończoną.

Gra Zdalna PS4 pozwala grać nawet na Macu. class="wp-image-489571"

Twoja lepsza połówka śpi i nie chcesz jej budzić? No problemo, idziesz do drugiego pokoju z laptopem pod pachą, uruchamiasz Grę Zdalną i wracasz do maratonu z Dark Souls 3. Jestem niezwykle ciekaw, jak rozwiązanie przyjmie się na dłuższą metę. Na ten moment wadą bez wątpienia jest ograniczenie jakości strumieniowanego obrazu do standardu 720p. Z drugiej strony, dzięki takiej decyzji opóźnienie jest minimalne i grać jak najbardziej się da. Nawet w Dark Souls 3.

Gra Zdalna to nie jedyna nowość w aktualizacji oprogramowania 3.50 dla PlayStation 4.

Konsola Sony została wzbogacona o cały szereg nowych możliwości. Najciekawszą z nich wydaje się tworzenie i organizowanie własnych wydarzeń, za pomocą systemowego kalendarza. Dzięki niemu możemy wspólnie ze znajomymi umówić się na maraton z ulubionym tytułem, z kolei konsola powiadomi nas o zbliżającym się terminie z odpowiednim wyprzedzeniem. Ba, jeżeli będziemy chcieli, nawet włączy się wraz z umówioną datą!

20160406124719 class="wp-image-489575"

Posiadacze PlayStation 4 nareszcie dostali długo oczekiwaną możliwość ukrycia swojej obecności online. Dla przeciwwagi, od teraz będziemy powiadamiani o zalogowaniu się konkretnych znajomych, o ile zażyczymy sobie tego w poszerzonych ustawieniach powiadamiania.

Ulepszony został również system dzielenia się filmami i zrzutami ekranu na platformach społecznościowych, takich jak Twitter czy Facebook. Wraz z aktualizacją 3.50, możemy oznaczać znajomych, którzy są na wykonanych przez nas zdjęciach i materiałach wideo, bez konieczności ręcznego wpisywania ich nicków. Nareszcie.

gra-zdalna-ps4-4 class="wp-image-489572"

Odświeżenia doczekały się również ekrany czatu głosowego, wiadomości oraz profili. Teraz komunikacja z innymi graczami jest nie tylko estetyczna, ale również wzbogacona o skróty do najważniejszych i najczęściej używanych funkcji. Nic nowego, bez trzęsienia ziemi, ale dobrym szlifom nigdy nie mówimy nigdy.

Aktualizacja Playstation 4 z oznaczeniem 3.50 to jedna z najbardziej trafionych modyfikacji systemu. Sony połączyło strumieniowanie obrazu z funkcjami, które były długo oczekiwane przez społeczność graczy. Ważące mniej niż 300 megabajtów poprawki i nowe rozwiązania są świetnym prezentem dla każdego posiadacza tej konsoli.

REKLAMA

P.S. - a mówili, że na Macu nie da się grać...

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA