REKLAMA

Google chce, żebyś zapomniał o innych aplikacjach podróżniczych

W portfolio aplikacji Google’a może pojawić się niedługo nowa aplikacja. Turyści wybierający się w podróż powinni się zainteresować Google Trips.

29.04.2016 17.58
Google Trips - aplikacja dla turystów
REKLAMA
REKLAMA

Oprogramowanie Google’a ma wiele funkcji przydatnych dla podróżników i turystów wszelkiej maści. Nieocenionym narzędziem są Mapy Google pełne informacji o punktach PoI oraz fantastyczna usługa StreetView, która pozwala na wirtualne wycieczki po ulicach miast z całego świata.

Google Trips to nowość dedykowana podróżnikom.

Nowa aplikacja Google’a będzie pewnego rodzaju nakładką na Gmaila. Program będzie analizował pocztę użytkownika wyciągając z niej automatycznie informacje na temat planowanych podróży. Do nich będzie można dodać swoje dane i rozpocząć planowanie podróży z wykorzystaniem smartfona.

Po zebraniu danych można wyświetlać cały plan podróży, w tym rezerwacje i propozycje miejsc wartych odwiedzenia. Google zadba o to, by przedstawić w pigułce informacje na temat lokalnej komunikacji miejskiej, godnych polecenia restauracji itp.

Jak na razie Google Trips dostępne jest wyłącznie w wersji beta dla członków programu Google Local Guides - czyli tzw. lokalnych przewodników. Bardzo dobrą informacją jest to, że aplikacja działa w trybie offline - dzięki temu można dostać się do danych nawet bez roamingu lub karty SIM lokalnego operatora.

Nowa aplikacja Google Trips to nie jedyne narzędzie Google’a dla często podróżujących osób.

Asystent głosowy Google Now ma wiele funkcji, które ułatwiają poruszanie się w obcym rejonie. Aplikacja analizuje dane z poczty, kalendarza i wskazania modułu GPS, by dostarczyć użytkownikowi danych dotyczących podróży.

Google Now potrafi wyświetlić informacje na temat zaplanowanych lotów, poinformuje o załamaniu pogody i podpowie, co ciekawego warto zobaczyć w okolicy - a to tylko kilka przykładowych funkcji asystenta.

W planowaniu podróży może pomóc też Google Flights i Google Destinations, a informacje zdobyte w jednym miejscu można synchronizować między urządzeniami za pomocą np. Google Keep.

REKLAMA

Ciekawe, czy kiedyś Google połączy całą swoją ofertę udogodnień dla turystów w ramach jednej aplikacji, zamiast rozbijać ją na wiele różnych usług...

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA