REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Social media

Nie, nikt nie chce skasować twojego konta na Facebooku. To tylko głupi żart

Dowiedziałeś się właśnie, że twoje konto zostało zgłoszone przez znajomego i niebawem zostanie usunięte? Spokojnie, to tylko żart, który ma cię nastraszyć.

18.04.2016
10:35
Wordpress ze wsparciem Instant Arcticles
REKLAMA
440 interakcji
dołącz do dyskusji
REKLAMA

Od kilku godzin rozsyłane są wiadomości o treści “[imię i nazwisko znajomego] zgłosił twoje konto jako fałszywe i zostanie ono usunięte w ciągu 24h. Zespół Facebook”. Nie musisz się obawiać, nic ci nie grozi. Twój profil nie został bowiem zgłoszony, a Facebook nie zamierza go usunąć. To tylko sztuczka, która pozwala wysłać wiadomość wyglądającą jak automatyczny komunikat. Jest dostępna w większości komunikatorów i czatów.

By wprowadzić niestandardowo wyglądający tekst, wystarczy wpisać przed wiadomością “/me”.

X zgłosił twoje konto jako fałszywe i zostanie ono usunięte w ciągu 24h. Zespół Facebook class="wp-image-491510"
REKLAMA

Komenda ta zostanie wyświetlona jako Twoje imię, a resztę, razem z nazwiskiem, należy dopisać samodzielnie. Przykładowa wiadomość wysłana przeze mnie powinna wyglądać następująco “/me Kosiński zgłosił twoje konto jako fałszywe i zostanie ono usunięte w ciągu 24h. Zespół Facebook.”

By się o tym przekonać, wystarczy przejrzeć wiadomości nie z poziomu okienka czatu lub aplikacji Messenger. W tym celu należy wejść w menu “Wiadomości” znajdujące się po lewej stronie. Wówczas zobaczycie prawdziwą treść wiadomości. Warto o tym pamiętać, by nie dać się samemu nabrać i… może oszukać kogoś innego ;).

REKLAMA
REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA