REKLAMA

Wielki cios dla nc+. Kanały Eleven Sports są już dostępne w Cyfrowym Polsacie

Grupa Eleven Sports Network gra bez żadnych sentymentów. Kanały sportowe Eleven właśnie trafiły do Cyfrowego Polsatu. To świetna wiadomość dla klientów telewizji z żółtym słoneczkiem i nie tak świetna dla abonentów nc+.

15.04.2016 17.29
eleven sports
REKLAMA
REKLAMA

Grupa Eleven Sports Network systematycznie rozszerza zasięg swojej telewizji. Tuż po utworzeniu polskich kanałów sportowych były one dostępne tylko w internecie, ale szybko trafiły do nc+.

Dla abonentów nc+ sprawa od początku była bardzo bulwersująca, bowiem Eleven wykupiło prawa do rozgrywek piłkarskiej ligi hiszpańskiej, włoskiej i francuskiej. Tak się składa, że wcześniej wielu kibiców podpisało umowy z nc+ właśnie z uwagi na wspomniane ligi.

Kanały Eleven w końcu trafiły do nc+, ale są oferowane w dodatkowym pakiecie, który trzeba wykupić osobno.

Co więcej, Grupa Eleven wcale nie poprzestaje na nc+, bowiem udostępniła prawa licencyjne wielu innym operatorom telewizji cyfrowej. Kanały można oglądać m.in. w Vectrze, Netii, MultiMedia Polska, Inea, a od niedawna także w UPC.

Teraz do tej listy dołącza Cyfrowy Polsat

Tak, to prawda. Największy konkurent nc+ sfinalizował negocjacje z Grupą Eleven. Tym samym Cyfrowy Polsat jest ostatnim dużym operatorem, który otrzymał prawa do emisji kanałów Eleven. Dla kibiców przekaz jest jasny: nc+ właśnie straciło przewagę nad ofertą Solorza-Żaka.

Wszyscy abonenci Cyfrowego Polsatu mogą już oglądać Eleven. Do 30 kwietnia trwa bezpłatny dostęp do obu kanałów Eleven w ramach otwartego okna. Kanał Eleven znajduje się na kanale 225, a Eleven Sports na 226. Co będzie po 30 kwietnia? jedynym pewnikiem jest to, że za Eleven trzeba będzie zapłacić. Na razie nie padła informacja, jak dużo.

Hiszpańska Liga BBVA, włoska Serie A TIM, francuska Ligue 1, Puchar Ligi Francuskiej, angielski Emirates FA Cup, Velux EHF Liga Mistrzów piłkarzy ręcznych i Formuła 1 to z pewnością kuszące propozycje dla abonentów Cyfrowego Polsatu.

To wielkie wydarzenie i duży cios dla nc+, które straciło ważny argument w walce o klienta.

REKLAMA

Pozostaje też pytanie, czy Cyfrowy Polsat zdecyduje się włączyć kanały Eleven do serwisu Ipla. Jeśli tak się stanie, oferta będzie jeszcze ciekawsza. Warto przypomnieć, że Eleven Sports można oglądać w internecie za sprawą płatnego pakietu w serwisie Player.pl. Miesięczny koszt dostępu do obu kanałów wynosi 15,90 zł.

A co dalej w nc+?  Z  hasła reklamowego "emocje na wyłączność" niewiele już zostało.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA