REKLAMA

Facebook chce się pozbyć nazwy użytkownika i hasła

Wśród nowości zapowiedzianych na konferencji Facebook F8 pojawiła się nowa funkcja szybkiego logowania. Account Kit pozwoli nam logować się z wykorzystaniem numeru telefonu.

12.04.2016 18.20
Facebook Account Kit
REKLAMA
REKLAMA

Zakładanie kont użytkownika oraz pamiętanie kolejnych loginów i haseł to prawdziwa zmora. Praktycznie każda strona internetowa i aplikacja mobilna namawia nas do zostawienia swoich danych. Facebook już ułatwił nam zakładanie kolejnych kont dzięki Facebook Connect (funkcja "zaloguj za pomocą konta Facebook"), a teraz idzie za ciosem.

Facebook uprości proces logowania się do najróżniejszych usług.

Usługa o nazwie Facebook Connect znacznie ułatwiła mi życie. Zwykle jak trafiam na nową usługę online, to nie muszę już wypełniać formularza i generować kolejnego hasła. Wystarczy jedno kliknięcie i zakładam nowe konto użytkownika z wykorzystaniem profilu na Facebooku.

Nowość Facebooka, która ma ułatwić proces logowania się na swoje konto innych w usługach, nosi nazwę Account Kit. Deweloperzy będą mogli wykorzystać to rozwiązanie, by umożliwić użytkownikom logowanie się z wykorzystaniem numeru telefonu lub adresu e-mail - bez konieczności pamiętania haseł.

Facebook Account Kit class="wp-image-490714"

Account Kit od Facebooka w praktyce.

Po wpisaniu przez użytkownika numeru telefonu w aplikacji wykorzystującej Account Kit od Facebooka na jego numer zostanie wysłany jednorazowy kod. Wystarczy taki kod wpisać i można już korzystać z aplikacji bez generowania hasła, co upraszcza do minimum proces rejestracji.

Facebook się chwali, że twórcy aplikacji mogą dzięki temu przekonać więcej osób do skorzystania z ich usług. Jak podaje Venture Beat, aplikacja muzyczna Saavn po wdrożeniu Account Kit zanotowała 33 proc. wzrost liczby użytkowników rejestrujących się z wykorzystaniem numeru telefonu - to ponad pół miliona osób.

Nie zdziwię się, jeśli twórcy aplikacji i usług będą wykorzystywać Account Kit. Uproszczenie procesu zakładania konta leży w końcu w ich interesie, a wykorzystanie narzędzia dostarczanego przez Facebooka i dzielenie się z nim danymi na temat klientów nie będzie pewnie za to zbyt wygórowaną ceną.

REKLAMA

Bardzo lubię takie nowości jak Account Kit, bo ułatwiają i usprawniają korzystanie z internetu.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA