REKLAMA

Nadchodzi Windows 10 Anniversary Update - duża, darmowa aktualizacja systemu!

Użytkownicy Windows 10 mają na co czekać. Podczas trwającej właśnie konferencji Build 2016 ogłoszono, że za kilka miesięcy pojawi się nowa duża aktualizacja systemu operacyjnego Microsoftu. Będzie się nazywać Windows 10 Anniversary Update. 

30.03.2016 16.47
Windows 10 na 270 mln urządzeń. W lipcu pojawi się aktualizacja Windows 10 Anniversary Update - Windows 10 za darmo
REKLAMA
REKLAMA

Jej nazwa jasno mówi, że zostanie udostępniona pod koniec lipca, w okolicach pierwszych urodzin Windows 10. Ma przynieść wiele nowych funkcji, na przykład mechanizm biometrycznego potwierdzenia tożsamości dostępny w aplikacjach, w tym w przeglądarce internetowej Edge. Wdrożenie go oznacza, że na stronie internetowej lub w ulubionej usłudze będzie można zalogować się za pomocą odcisku palca lub skanu siatkówki.

microsoft-build-2016-windows-10 (2) class="wp-image-488172"

W Windows 10 Anniversary Update poprawiony zostanie też mechanizm działania rysika.

Teraz umożliwione zostanie robienie notatek, których kontekst będzie automatycznie dopasowywany do konkretnego narzędzia. Na przykład notatka “zadzwoń jutro do mamy” zostanie przypisana do kalendarza. Rysika będzie można używać również do rysowania tras na mapie oraz tworzenia notatek bezpośrednio na mapie. Te ostatnie zostaną przyklejone do konkretnego miejsca w przestrzeni.

windows10-aktualizacja-notatki class="wp-image-488201"

Rysika będzie mógł też być używany w zestawie z ciekawym narzędziem, jakim jest wirtualna linijka. Wymienione wyżej funkcje będą działać we wszystkich programach Microsoftu, włącznie z Microsoft Office. Co więcej, nowości już są wdrażane przez deweloperów firm trzecich. Kolejne ciekawe nowe funkcje to możliwość wdrażania aplikacji Win32 do Sklepu Windows i korzystanie z Basha, czyli powłoki systemowej znanej z systemów Linux. Wprowadzone w systemie zmiany powinny spodobać się nie tylko użytkownikom, lecz przede wszystkim deweloperom oprogramowania.

microsoft-build-2016-windows-10 (5) class="wp-image-488175"

Aktualizacja Windows 10 Anniversary Update będzie dostępna za darmo.

REKLAMA

Pojawi się na wszystkich sprzętach działających pod kontrolą Windows 10, takich jak: komputery, smartfony, tablety, konsole Xbox oraz gogle Hololens. Oznacza to, że trafi do ponad 270 milionów użytkowników na całym świecie. Microsoft poda więcej informacji na temat nadchodzącego update’u w najbliższych tygodniach. Pamiętajcie, że jeśli jeszcze nie zaktualizowaliście za darmo swojego starego systemu do Windows 10, możecie zrobić to tylko do końca lipca. Po tym czasie konieczne będzie uiszczenie odpowiedniej opłaty za aktualizację.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA