REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie

Google zmienia sposób wyświetlania rozszerzeń w przeglądarce Chrome. Dla twojego bezpieczeństwa

Google wprowadziło istotną zmianę w swojej przeglądarce internetowej. Od teraz wszystkie rozszerzenia w Google Chrome będą domyślnie wyświetlać swoją ikonę na pasku menu. To bardzo dobry ruch, biorąc pod uwagę zagrożenie płynące ze strony złośliwego oprogramowania.

04.03.2016
19:08
Rozszerzenia w Google Chrome
REKLAMA
REKLAMA

Rozszerzenia do przeglądarek to bardzo przydatne narzędzia, z których korzystają miliony użytkowników na całym świecie. Niestety, cyberprzestępcy wykorzystują je jako sposób infekowania komputerów złośliwym oprogramowaniem.

Google dba o to, by uchronić użytkowników przed szkodliwymi rozszerzeniami.

Do tej pory rozszerzenia w Google Chrome mogły być wyświetlane na kilka różnych sposobów. Podstawowy z nich polegał na dodaniu ikony na pasku menu w prawym górnym rogu. Nie wszystkie dodatki działały jednak w ten sposób.

Część rozszerzeń nie wyświetlała jednak swojej własnej ikony na pasku. Ikonka mogła się znaleźć się np. na pasku adresu. Pełna lista dodatków nie był dostępna pod jednym kliknięciem, co pomagało cyberprzestępcom ukrywać malware.

Od teraz wszystkie rozszerzenia w Google Chrome będą musiały wyświetlać ikonę na pasku menu.

Google wprowadziło istotną zmianę w najnowszej wersji swojej przeglądarki. Od teraz wszystkie rozszerzenia domyślnie będą wyświetlały swoją ikonę. Dzięki temu jest mniejsze ryzyko, że użytkownicy przegapią pojawienie się złośliwego rozszerzenia.

chrome-rozszerzenia

Jak zauważa portal The Next Web, ikony po prawej stronie paska adresu w przeglądarce Chrome wskazują też, czy zainstalowane rozszerzenie jest aktywne. Jeśli dodatek będzie wyłączony, to ikona zostanie wygaszona, a po włączeniu - odzyska swoje domyślne kolory.

Użytkownicy nie muszą się jednak obawiać bałaganu na pasku adresu.

REKLAMA

Wybrane rozszerzenia w Google Chrome będzie można schować po kliknięciu w ich ikony prawym przyciskiem myszy. Dostępne będą wtedy w menu z charakterystyczną ikoną “hamburgera”. Dzięki temu można na wierzchu trzymać tylko najważniejsze z nich.

Użytkownicy, którzy korzystali z rozszerzeń wyświetlających swoją ikonę na pasku adresu, mogą nie być zadowoleni ze zmiany, którą wprowadza Chrome. Jestem jednak przekonany, że konieczność wyświetlania ikony przez dodatki wyjdzie wszystkim na dobre.

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA