REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie

Znamy polską cenę LG G5. A miało być dużo taniej od konkurencji...

Data premiery i polska cena LG G5 nie są już tajemnicą. Okazuje się, że wbrew wcześniejszym zapowiedziom smartfon ten nie będzie znacznie tańszy od swojego głównego konkurenta, Samsunga Galaxy S7. Nie zmienia to jednak faktu, że jeżeli ktoś chciał kupić LG G5, powinien to zrobić właśnie teraz. Wówczas wymarzony smartfon trafi do niego już czwartego kwietnia.

14.03.2016
13:06
Polska cena LG G5 to 2899 zł.
REKLAMA
REKLAMA

Polska cena LG G5 ujrzała światło dzienne dzięki sklepowi Sferis, który w miniony weekend przedstawił dotyczącą go ofertę przedsprzedażową. O fakcie tym jako pierwszy poinformował serwis Tabletowo. Okazuje się, że smartfon ten będzie kosztował 2899 zł. Jest to cena o 300 zł niższa niż w przypadku najtańszej wersji Samsunga Galaxy S7. Informacja ta jest dla nas zaskakująca, ponieważ słyszeliśmy, że smartfon ten ma być znacznie tańszy.

W kuluarach mówiło się o cenie wynoszącej 2599-2699 zł. W takiej cenie LG G5 miałby sporą przewagę nad konkurentem. Obecnie różnica cenowa między dwoma modelami jest na tyle mała, że duża część osób może zdecydować się na kupno smartfonu Samsunga. Jak ktoś już ma wydać 3000 zł na telefon, 300 zł nie zrobi jakiejkolwiek różnicy. Co innego, gdyby różnica ta była niemal dwa razy większa.

Należy jednak pamiętać, że Samsung Galaxy S7 oraz LG G5 to zupełnie różne smartfony.

Samsung w tym roku postawił na powolną ewolucję, dzięki której jego urządzenie można określić jako znacznie ulepszoną wersję Galaxy S6. Zastosowano tu lepiej wyprofilowane szkło, a także przywrócono wodoodporność i czytnik kart microSD, które były stosowane przez Samsunga w modelu Galaxy S5.

Z kolei LG postawiło na absolutną rewolucję i przedstawiło pierwszy modułowy smartfon, który może zdobyć naprawdę dużą popularność. Dlatego jeżeli ktoś patrzy na smartfon nie tylko pod kątem ceny i zastosowanych podzespołów (które w obu urządzeniach są niemal identyczne), może i tak skusić się na LG G5. Jest to najzwyczajniej w świecie zupełnie inne urządzenie niż Samsung Galaxy S7, tworzone dla innego klienta.

Najbardziej zagorzali fani LG G5 powinni zdecydować się na kupno tego smartfonu już teraz. W ofercie przedsprzedażowej do urządzenia zostaną dołączone słuchawki Bang&Olufsen B&O H3, których rynkowa cena to 849 zł. Nie powiedziano tego wprost, ale prawdopodobnie gadżet ten otrzymają wyłącznie osoby zamawiające LG G5 w przedsprzedaży.

Można zatem pokusić się o stwierdzenie, że polska cena LG G5 to 2050 zł.

REKLAMA

Należy jednak pamiętać, że słuchawki te idealnie pasują do modułu HiFi, który będzie można dokupić do LG G5. Jest to zatem z jednej strony ciekawy i przydatny prezent, a z drugiej inwestycja ze strony LG, która ma zachęcić użytkowników do dokupienia odpowiednich modułów do swojego smartfonu.

Swoją drogą szkoda, że LG nie zdecydowało się na dołączenie do swojego nowego urządzenia jednego z dwóch modułów. W ten sposób wielu użytkowników mogłoby się przekonać do idei modułowego smartfonu. Szkoda też, że nie znamy cen modułów do LG G5, ale po cenie samego urządzenia można podejrzewać, że także koszt pasujących do niego akcesoriów nie będzie niski.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA