REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Foto

Niezwykłe zdjęcia Polaków docenione w największym konkursie fotograficznym świata

Sony World Photography Awards to największy konkurs fotograficzny świata i jest organizowany przez stowarzyszenie World Photography Organisation. Finał tegorocznej edycji SWPA zbliża się wielkimi krokami, lecz jury już teraz wyłoniło najlepsze zdjęcia z poszczególnych krajów. Zobacz fotografie nagrodzone w kategorii Poland National Award.

15.03.2016
13:00
Niezwykłe zdjęcia Polaków docenione w największym konkursie fotograficznym świata
REKLAMA
REKLAMA

Konkurs Sony World Photography Awards to przede wszystkim przepotężna skala. W ubiegłym roku zgłoszono ponad 170 tys. fotografii z niemal wszystkich krajów świata. Obok wielu kategorii konkursu profesjonalnego, otwartego i młodzieżowego są tu też nagrody za najlepsze zdjęcia z danego kraju.

W tym roku najlepszą polską fotografię wykonał Bartosz Haduch, polski architekt z Gliwic, mieszkający obecnie w Krakowie.

Teshima Window

Nagrodzona fotografia nosi tytuł „Okno na Teshima” i przedstawia – jakże by inaczej – architekturę. Zdjęcie zostało wykonane na japońskiej wyspie Teshima i przedstawia ciekawy kontrast ogromnej betonowej struktury z niewielką sylwetką człowieka.

Jak mówi Bartosz Haduch:

— Architektura zawsze była moją pasją. Cieszy mnie nie tylko jej projektowanie, lecz także pisanie o niej i ukazywanie jej na zdjęciach. Nagroda Poland National Award w konkursie Sony World Photography Awards 2016 jest dla mnie zaszczytem.

Nagroda, która powędruje do fotografa, to pełnoklatkowy bezlusterkowiec Sony A7 II. Fotografia zostanie też opublikowana w dorocznym albumie konkursu Sony World Photography Awards.

Kolejne miejsca w polskiej edycji konkursu National Award również zaskakują

II miejsce zajął Filip Wolak za niesamowite podniebne ujęcie, które stylem bardzo przypomina mi kadry genialnego Kacpra Kowalskiego. Fotografia przedstawia nowojorski Central Park i została wykonana z wysokości 10 tys. stóp.

Snowy Central Park at 10,000 feet

III miejsce zajął Patryk Kuleta ze swoją wspaniałą kompozycją, na którą składa się wiele klatek. Na zdjęciu widzimy Katedrę Najświętszej Marii Panny (fr. Notre-Dame) w Strasburgu. Fotografia nosi tytuł „Modern Cathedrals” i, co ciekawe, została wykonana iPhone'em. Osobiście uwielbiam niepokojące kadry tego typu.

Modern Cathedrals I
REKLAMA

Zdjęcie Bartosza Haducha będzie można obejrzeć w londyńskim Somerset House od 22 kwietnia do 8 maja. Wzorem ubiegłych lat, w galerii zobaczymy nie tylko zdjęcia nagrodzone tytułem National Award, ale również zwycięskie fotografie ze wszystkich kategorii konkursu SWPA. Już dwa lata z rzędu miałem okazję oglądać tę galerię i za każdym razem była to wielka uczta dla oczu. Naprawdę polecam wybrać się do Somerset House, zwłaszcza, że tegoroczna edycja SWPA zapowiada się bardzo ciekawie.

Galerię wszystkich nagrodzonych prac w ramach National Award już dziś można obejrzeć na stronie SWPA.

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA