REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Sprzęt

Czy warto kupić smartfon z Biedronki? myPhone Q-Smart II - rzut oka Spider's Web

Do sklepów Biedronka trafił dziś smartfon myPhone Q-Smart II. Urządzenie to jest szczególnie interesujące ze względu na swoją niską cenę, która wynosi zaledwie 279 zł. Mogłem korzystać z niego kilka dni przed jego oficjalną premierą i sprawdziłem, czy warto go kupić.

21.03.2016
9:00
myPhone Q-Smart II, smartfon z Biedronki, jest wart swojej ceny
REKLAMA
223 interakcji
dołącz do dyskusji
REKLAMA

Czytając ten materiał pamiętajcie, że nie jest to pełna recenzja urządzenia. Na taki materiał poświęcam co najmniej kilka tygodni. W tym przypadku smartfonu mogłem używać tylko przez 4 dni, więc nie byłem w stanie wyrobić sobie pełnej opinii na temat tego urządzenia. Miejcie to na uwadze.

Budowa i ekran

myPhone Q-Smart II jest wykonany z niskiej jakości plastiku. Sprzęt ten jest jednak bardzo dobrze spasowany, nie trzeszczy podczas używania go i powinien wytrzymać standardowy okres użytkowania wynoszący dwa lata. Tylna klapka obudowy jest wymienna. Jeżeli chodzi o wygląd urządzenia, to jest on charakterystyczny. Smartfon ten ma bardzo wyraziste krawędzie, nie jest obły i można go uznać za ładny.

myPhone Q-Smart II Przód

Nieco dziwi fakt, że producent zdecydował się na zastosowanie pod wyświetlaczem trzech dotykowych przycisków, które są używane bardzo rzadko. Znacznie zwiększają one rozmiar ramek ekranu, jednak w przypadku tak małego urządzenia nie jest to duża wada. Boki sprzętu zostały wykonane z kiepskiej jakości plastiku w kolorze szarym. Na prawym boku myPhone Q-Smart II znajdują się przyciski blokady i zmiany głośności, zaś na górze znalazł się port micro-USB oraz wyjście słuchawkowe. Pod klapką urządzenia można zobaczyć dwa sloty na karty SIM oraz slot na kartę microSD.

myPhone Q-Smart II Tył 2

myPhone Q-Smart II to mały smartfon. Ma 4,5-calowy wyświetlacz IPS o rozdzielczości 480 x 854 pikseli, co przekłada się na 218 punktów na cal. Mimo to obraz nie wydaje się specjalnie ziarnisty. Co prawda po dużym przybliżeniu urządzenia do oczu można zobaczyć pojedyncze piksele, ale nie wpływa to na komfort korzystania ze sprzętu. Urządzenie cechuje się standardową jasnością i widocznością w świetle słonecznym.

Komfort działania

Jeżeli chodzi o specyfikację urządzenia, znajdziemy w nim procesor MediaTek MT6580 wyposażony w cztery rdzenie Cortex-A7 1,3 GHz, 1 GB pamięci RAM i 8 GB pamięci wewnętrznej, którą można rozszerzyć za pomocą karty microSD. Połączenie to nie należy do najwydajniejszych, ale zapewnia płynną pracę urządzenia. To oczywiście może się zmienić po kilku miesiącach, ale jest to standard w przypadku niemal wszystkich tanich smartfonów z Androidem.

Wpływ na bardzo dobrą pracę urządzenia ma również zastosowanie niemal czystego systemu Android w wersji 5.1. myPhone wzbogacił go o kilka programów, ale zdecydowaną większość z nich można skasować. Niemożliwe jest jedynie usunięcie aplikacji Domodi i Homebook, które nie należą do najpotrzebniejszych i marnują tylko cenne miejsce w pamięci urządzenia.

Sprzęt ma wymienny akumulator o pojemności 1900 mAh, który zapewnia jeden dzień pracy z dala od gniazdka. Czasem jednak konieczne jest podładowanie urządzenia w ciągu dnia. Q-Smart II ma też dwa aparaty. Pierwszy znajduje się z przodu i ma matrycę o rozdzielczości 2 MP, zaś drugi znajduje się z tyłu i ma ten sam parametr na poziomie 5 Megapikseli. Jest też wspomagany przez diodę LED. Niestety jakość zdjęć robionych za pomocą tych sprzętów jest naprawdę tragiczna. Aparat długo łapie ostrość, a robione nim zdjęcia są ziarniste, wyprane z kolorów i brzydkie.

Czy warto kupić myPhone Q-Smart II?

REKLAMA

Zdecydowanie jest to jedno z najtańszych urządzeń na rynku, których da się komfortowo używać. Jest to ciekawa propozycja dla osób, które liczą się z każdym groszem. Jednak osoby, które mogą nieco dołożyć do zakupu, powinny rozważyć kupno Motoroli Moto E, która kosztuje 320 zł. Jest ona nieco lepiej wykonana od myPhone Q-Smart II, ma lepsze parametry i cieszy się dużym wsparciem społeczności, dzięki czemu smartfon ten można przyspieszyć za pomocą alternatywnego oprogramowania. Gdybym miał wydać na smartfon około 300 zł, zdecydowałbym się właśnie na ten model.

Jednak jeżeli zakładacie, że nie będziecie grzebać w urządzeniu i chcecie go po prostu używać, możecie jutro w Biedronce kupić myPhone Q-Smart II. Można mu bowiem zarzucić wiele, ale należy przyznać, że jest on wart swojej niewygórowanej ceny.

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA