REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie

Live 3 Plus kosztuje 999 zł i ma to, czego brakuje topowym smartfonom - baterię 6000 mAh i USB-C

W ofercie polskiej firmy Kruger&Matz pojawił się nowy smartfon z rodziny Live. Urządzenie kosztujące 999 zł nie będzie demonem wydajności, ale dla wielu osób będzie to atrakcyjniejszy model niż jeden z topowych telefonów zagranicznych firm. Live 3 Plus to idealny smartfon dla osób, które chcą korzystać z zalet portu USB-C i chcą podłączać telefon do gniazdka jak najrzadziej.

29.03.2016
20:03
Kruger&Matz Live 3 Plus to nowy smartfon z baterią 6000 mAh i portem USB-C
REKLAMA
166 interakcji
dołącz do dyskusji
REKLAMA

Kruger&Matz wprowadził do sprzedaży nowy telefon. Live 3 Plus to nieco podrasowany wariant telefonu Live 3. Jak na urządzenie kosztujące 999 zł oferuje całkiem niezłe parametry. Akumulatorów o takiej pojemności i portu USB-C nie mają nawet topowe modele prezentowane w tym roku na targach MWC w Barcelonie.

Kruger&Matz Live 3 Plus ma naprawdę porządną specyfikację.

Live 3 Plus to 5,2-calowy smartfon z ekranem o rozdzielczości Full HD. Przekątna jest o 0,2 cala dłuższa niż w podstawowym modelu Live 3. Nowy telefon Kruger&Matz wykorzystuje układ Qualcomm Snapdragon 615 - to jednostka ośmiordzeniowa bazująca na rdzeniach Cortex-A53 i układzie graficznym Adreno 405.

Kruger&Matz Live 3 Plus to nowy smartfon z baterią 6000 mAh i portem USB-C class="wp-image-487971"

W Live 3 Plus, podobnie jak w starszym modelu, cztery rdzenie taktowane są zegarem 1,5 GHz, a pozostałe - 1 GHz. Zwiększono natomiast ilość pamięci RAM z 2 GB do 3 GB. Nowa wersja telefonu oferuje 32 GB przestrzeni na dane - zamiast 16 GB, jak w przypadku Live 3. Nie zabrakło tez slotu na microSD.

W obudowie Live 3 Plus znalazły się dwa obiektywy.

Główny aparat robi zdjęcia o wielkości 16 Mpix, a w wykonywaniu fotografii nocą pomaga podwójna dioda doświetlająca. W Live 3 Plus nie zabrakło też przedniej 5-megapikselowej kamerki do wideorozmów. Nie ma też co narzekać na moduły łączności w nowym telefonie Kruger&Matz. Na pokładzie mamy:

  • Wi-Fi b/g/n
  • Bluetooth 4.0
  • GPS z GLONASS
  • Moduł LTE
  • Slot Dual-SIM

Live 3 Plus wyróżnia się na tle konkurencji.

Polski telefon kosztujący mniej niż tysiąc złotych wyposażono w ogromny dwuczęściowy akumulator o pojemności 6000 mAh. Składa się na niego wbudowane ogniwo 2480 mAh - co już samo w sobie jest niezłym osiągnięciem - oraz dodatkowy wymienny akumulator 3520 mAh.

Kruger&Matz Live 3 Plus to nowy smartfon z baterią 6000 mAh i portem USB-C class="wp-image-487972"

Bardzo dobrą wiadomością jest zastosowanie w Live 3 Plus nowoczesnego portu USB-C. W smartfonach z tej półki cenowej, na którą trafił nowy Kruger&Matz, nadal stosuje się microUSB. USB-C zabrakło nawet w najnowszym Samsungu Galaxy S7.

Jest jednak mały szkopuł. Chociaż Google testuje już Androida N, a Android 6.0 Marshmallow pojawił się już pół roku temu, to nowy Kruger&Matz pracuje pod kontrolą Androida w wersji 5.1 Lollipop. Pozostaje mieć nadzieję, że polska firma pod tym względem się poprawi.

REKLAMA

Sam telefon Live 3 Plus jest w końcu biorąc pod uwagę cenę, nie licząc przestarzałego systemu, bardziej niż zadowalający.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA