REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie

Doczekaliśmy się szybciej niż myśleliśmy - House of Cards jest już w polskim Netfliksie!

Już jest! Czwarty sezon House of Cards wylądował na platformie Netflix i wbrew obawom serial mogą obejrzeć użytkownicy z Polski. Netflix stanął na wysokości zadania i odzyskał też prawa do emisji w naszym kraju pierwszych trzech sezonów swojej własnej produkcji. Jest jednak mały szkopuł związany z House of Cards w Polsce.

04.03.2016
9:19
House of Cards w Polsce
REKLAMA
618 interakcji
dołącz do dyskusji
REKLAMA

House of Cards to jedna z najważniejszych produkcji w ofercie Netfliksa. To pierwszy głośny serial produkcji własnej platformy VOD, który zdobył rozgłos na całym świecie - nie tylko ze względu na zaangażowane do produkcji nazwiska, ale też jakość samego serialu.

House of Cards było niestety niedostępne w polskim Netfliksie.

Polskich internautów spotkało niemiłe zaskoczenie. Po debiucie Netfliksa na naszym rynku w styczniu br. okazało się, że sztandarowa produkcja amerykańskiego serwisu… nie jest u nas dostępna. Było to związane z odsprzedaniem praw do emisji serialu w naszym kraju platformie nc+.

Nie była to zresztą bezprecedensowa sytuacja. Netflix z jednej strony głośno krzyczy o problemie blokad regionalnych, a z drugiej strony sam połasił się na pieniądze lokalnych nadawców i wcześniej sprzedał prawa do emisji House of Cards m.in. we Francji, gdzie też po oficjalnym debiucie HoC nie było dostępne.

W polskim Netfliksie już można oglądać House of Cards.

Na dzisiaj zaplanowano premierę czwartego sezonu House of Cards. Netflix, jak to ma w zwyczaju, udostępnił cały 13-odcinkowy sezon serialu jednocześnie. Równo od godziny 9:00 polskiego czasu użytkownicy platformy mogą odtwarzać nowy sezon.

Oprócz nowego sezonu pojawiły się trzy poprzednie sezony House of Cards w Polsce. Niestety, jest pewien szkopuł, a Netflix mimo wszystko nie zdobędzie tym ruchem zbyt dużej przychylności polskich internautów rozczarowanych debiutem usługi nad Wisłą.

REKLAMA

Poprzednie sezony i czwarty sezon House of Cards w Polsce, w przeciwieństwie do wielu innych produkcji własnych Netfliksa, nie mają polskiego lektora ani polskich napisów. Audio jest tylko w języku angielskim, a napisy - angielskie lub niemieckie.

Mimo wszystko ja, co jest oczywiście zupełnie niezwiązane z premierą nowego sezonu House of Cards w Polsce, biorę właśnie chorobowe. Do usłyszenia w poniedziałek!

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA