REKLAMA

Uber jest taksówką. Tak uważa nowa funkcja w Mapach Google

Mapy Google na smartfony i tablety Apple doczekały się aktualizacji. W nowej wersji Google Maps na iOS można bezpośrednio z ekranu wyznaczania trasy przeskoczyć do aplikacji Uber i zamówić kurs na wskazany adres.

25.03.2016 07.56
Google Maps na iOS z obsługą aplikacji Uber
REKLAMA
REKLAMA

Google Maps na iOS doczekało się wreszcie funkcji, z której mogli wcześniej skorzystać posiadacze smartfonów i tabletów z systemem Android. Od teraz użytkownicy iPhone’ów i iPadów będą mogli w Mapach Google sprawdzić, ile kosztuje kurs z Uberem pod wskazany adres.

Google rozwija swoją aplikację z mapami, a Google Maps na iOS goni wersję do Androida.

Google zwykle wprowadza w pierwszej kolejności nowe funkcje Map Google w aplikacji do Androida, czyli swojego własnego systemu operacyjnego. Twórcy aplikacji do iPhone’a i iPada nie pozostają jednak daleko w tyle i skrzętnie dodają nowości do wydania Google Maps na iOS.

W ostatniej aktualizacji Google Maps na iOS pojawiła się nowa zakładka na ekranie wyznaczania trasy. Obok wyznaczania trasy dla auta, komunikacji miejskiej, spaceru pieszo i jazdy rowerem pojawiła się ikonka transportu za pomocą - jak to Google określa - taksówek.

Google Maps na iOS przewiduje, podobnie jak w przypadku innych zakładek wyznaczania trasy, jak długo potrwa transport z użyciem tego środka transportu. Podawana jest też przewidywana cena za skorzystanie z usługi. W przypadku kilkunastominutowego kursu na terenie Warszawy margines błędu to 5 zł.

Skąd wziął się Uber w Google Maps na iOS?

Obecność Ubera w Google Maps na iOS nie jest zaskoczeniem. Już wcześniej wsparcie dla tej usługi pojawił się w aplikacji do Androida. Google wsparło swego czasu finansowa startup z San Francisco i, co ciekawe, promuje usługę w swojej aplikacji jako… usługę taksówkarską.

W Polsce w nowej zakładce na ekranie wyznaczania trasy w Google Maps nie widać nic poza Uberem, ale w innych regionach pojawiają się też inne usługi, takie jak:

  • Gett (Wielka Brytania, Izrael, Rosja, Nowy Jork)
  • 99Taxis (Brazylia)
  • Ola Cabs (Indie)
  • Hailo (Wielka Brytania, Irlandia, Hiszpania, Singapur)
  • MyTaxi (Niemcy, Hiszpania, Austria, Szwajcaria)
REKLAMA

Co ciekawe, MyTaxi działa na polskim rynku i w teorii powinno być pokazywane w aplikacji Google Maps na iOS. Jeśli tylko taka integracja ruszy, to będzie można w Mapach Google porównać ceny dwóch przewoźników - jak na razie jednak, po wyszukaniu adresu w Warszawie, widzę tylko odnośnik do Ubera.

Warto odnotować, że w zakładce przeznaczonej dla “taksówek” w Mapach Google mogą pojawiać się reklamy, co zwiastuje stosowne oznaczenie w prawym górnym rogu.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA