REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Sprzęt

Uważaj na nowe sterowniki Nvidii! Mogą uszkodzić twój komputer

Jeśli jesteś posiadaczem karty graficznej GeForce, lepiej nie instaluj najnowszych sterowników oznaczonych numerami 364.47 oraz 364.51. Okazuje się, że mogą one sprawić wiele poważnych problemów. Według niektórych użytkowników mogą nawet uszkodzić komputer. 

09.03.2016
18:48
Sterowniki Nvidia GeForce mogą uszkodzić komputer.
REKLAMA
162 interakcji
dołącz do dyskusji
REKLAMA

Sterowniki miały początkowo poprawić wydajność w grach takich jak The Division, Ashes of Singularity, Rise of Tomb Raider oraz Need for Speed. Niestety zamiast tego powodowały zawieszanie się systemu, pojawianie się niebieskich ekranów śmierci, problemy z włączaniem komputera, utratę dźwięku i zanikanie obrazu. Niektórzy użytkownicy pisali też, że nowe oprogramowanie może nawet trwale uszkodzić kartę graficzną, nie mamy jednak wiarygodnego potwierdzenia tych rewelacji. Nie da się jednak ukryć, że użytkownicy mogli spotkać się z praktycznie wszystkimi możliwymi efektami ubocznymi, które mogą dotknąć peceta.

Przyczyna występowania tych wszystkich problemów ze sterownikami do kart GeForce jest niestety nieznana.

Wiadomo tylko, że dotykają one posiadaczy różnych modeli kart GeForce pochodzących z różnych generacji. Nvidia obecnie szuka błędów w kodzie powodujących występowanie wyżej wymienionych zjawisk i zaleca, by nie instalować oprogramowania. Dodatkowo firma wydała nowszą wersję sterowników 364.51, która w teorii jest pozbawiona wyżej wymienionych problemów.W praktyce jednak lepiej po usunięciu sterowników 364.47 wrócić do ich starszej wersji.

Wielu użytkowników raportuje bowiem, że nowe oprogramowanie nie rozwiązało występujących problemów. Co prawda nie brakuje też osób, którym nowe sterowniki pomogły, ale lepiej dmuchać na zimne i wrócić do ich starej wersji.Nvidia dodatkowo zaleca instalowanie nowych sterowników na czysto, a nie w trybie ekspresowym. Dodatkowo osoby, które używały felernej wersji sterowników, powinny usunąć je z systemu Windows w trybie awaryjnym. Można to zrobić używając narzędzia Display Driver Uninstaller.

Jeżeli zainstalowaliście już nowe sterowniki Nvidii, najlepiej całkowicie je usuńcie. Powróćcie do poprzedniej wersji oprogramowania. A jeżeli ich jeszcze nie zaktualizowaliście, powstrzymajcie się od tego. Z kolei gdy pojawią się nowsze sterowniki, też poczekajcie z ich instalacją. W końcu Nvidia może ponownie coś zepsuć. A strata karty graficznej lub długotrwałe uszkodzenie komputera nie jest czymś, czego chce doświadczyć ktokolwiek z nas.

Nvidia zaliczyła ogromną wpadkę wizerunkową, która wpłynie na całą branżę PC.

Ostatnio od zwolenników komputerów coraz częściej słyszy się, że pod względem wygody pecety w coraz mniejszym stopniu ustępują konsolom do gier. Odpowiada za to dostosowany do ekranów telewizorów interfejs Steam Big Picture. Niezwykle pomocne okazują się też automatyczne aktualizacje gier i sterowników za pomocą platformy Steam i GeForce Experience. Ostatni wymieniony program potrafi również automatycznie dostosowywać ustawienia graficzne gier do posiadanych podzespołów.

REKLAMA

Biorąc pod uwagę wyżej wymienione rozwiązania i możliwość podłączenia do peceta bezprzewodowego pada okazuje się, że komputer naprawdę może być wydajniejszym, lepszym (i droższym, nie oszukujmy się) odpowiednikiem konsoli do gier. Jasne, pod względem problemów występujących po aktualizacjach oprogramowania konsole coraz częściej przypominają pecety.

Jednak praktycznie nigdy nie prowadzą one do tak poważnych problemów jak tutaj przedstawione. I właśnie z tego powodu wielu graczy zamiast kupować pecety go gier zdecyduje się pozostać przy konsolach takich jak Xbox One i Playstation 4. Po prostu bardziej od fajerwerków graficznych cenią sobie bezproblemowość, wygodę i własny czas.

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA