REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Operatorzy

Koniec z nietrafionym abonamentem. Play daje miesiąc na zmianę umowy lub zwrot sprzętu

Podczas dzisiejszej konferencji prasowej Play zapowiedział nową usługę o nazwie Fair Play. Daje ona klientom możliwość zmiany warunków umowy nawet przez 30 dni po jej zawarciu.

16.03.2016
12:04
Koniec z nietrafionym abonamentem. Play daje miesiąc na zmianę umowy lub zwrot sprzętu
REKLAMA
REKLAMA

Przedstawiciel Play na początku pochwalił się, że jest najszybciej rosnącym operatorem na rynku i ma największy procent zadowolonych klientów. Dodał, że jest to zasługa innowacyjnych rozwiązań, które stosują duże, zagraniczne firmy z różnych branż. W tym wypadku Play pochwalił się, że możliwość wymiany towaru jest czymś normalnym u takich gigantów jak Sprint, Zalando oraz Braun.

Teraz będzie to umożliwiać Play.

Program Fair Play przewiduje możliwość jednokrotnej zmiany warunków umowy przez 30 dni po jej podpisaniu. W tym celu będzie konieczne odwiedzenie tego samego salonu, w którym podpisało się umowę, zmiana warunków umowy i uiszczenie odpowiednich opłat. Nie jest to bowiem usługa całkowicie darmowa, przynajmniej nie w każdych warunkach. Play musi bowiem chronić się przed cwaniakami, którzy po prostu chcą poużywać najnowszego iPhone’a czy Samsunga Galaxy przez miesiąc.

Fair Play 2

Podwyższenie abonamentu będzie absolutnie darmowe, w przypadku obniżenia abonamentu konieczne będzie uiszczenie dopłaty do ceny urządzenia, która w niższym abonamencie jest zazwyczaj wyższa.

Całkowita rezygnacja z umowy to koszt 99 zł. Dodatkowo, w przypadku zwrotu urządzenia lub wymiany go na inne, konieczne będzie uiszczenie opłaty za używanie go. Zależnie od używanego urządzenia, konieczne będzie zapłacenie 49 zł, 99 zł, 149 zł lub 399 zł. Nie ma w tym nic dziwnego, ponieważ sprzęt taki będzie oznaczony jako używany.

Fair Play 3

W końcu nikt z nas nie chciałby otrzymać używanego urządzenia jako nowe. Sprzęty te będą odświeżane przez producenta, czyli czyszczone i odpowiednio odnowione. Ich cena będzie oczywiście niższa i będzie je można nabyć w internetowym sklepie Play.

Co ciekawe, program Fair Play będzie działał tylko w salonach Play, nie będzie można z niego korzystać przez Internet. Osoby, które będą zawierać umowę przez Internet, mogą skorzystać z prawa zwrotu towaru kupionego przez Internet przez 14 dni od daty zakupu. Możliwe jednak, że oferta ta po pewnym czasie wejdzie do sieci. Co więcej, zwrot towaru przez 14 dni jest tańszym rozwiązaniem i bardziej korzystnym dla klienta, ponieważ nie wymaga uiszczania jakichkolwiek opłat.

Play wybrał takie rozwiązanie, ponieważ chce mieć kontrolę nad stanem zwracanych urządzeń.

REKLAMA

Nie oznacza to jednak, że przez pierwsze 30 dni telefonu należy używać w folii. Obecnie jedyne warunki usługi to zwrot działającego urządzenia w oryginalnym pudełku, z kompletem dołączonych akcesoriów. Oczywiście tak samo można sprawdzić nie tylko smartfon, ale też router. W ten sposób można upewnić się, czy kupiony sprzęt zapewni nam odpowiedni zasięg WiFi i czy w naszej okolicy w ogóle występuje wystarczający zasięg sieci LTE.

Oferta na razie jest kierowana do klientów indywidualnych i od jutra ruszy jej kampania reklamowa, w której wezmą udział Kuba Wojewódzki i Agnieszka Chylińska. Niebawem oferta trafi też do klientów biznesowych. W przeznaczonej jej kampanii reklamowej weźmie udział trener reprezentacji Polski w piłce nożnej, Adam Nawałka.

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA