1. SPIDER'S WEB
  2. Tech

Tajemnicza wyprzedaż w Empiku! Wybrane produkty kupisz nawet 90% taniej

Tajemnicza wyprzedaż w Empiku! Wybrane produkty kupisz nawet 90% taniej

W Empiku dostępna jest ciekawa przecena, w której dostępnych jest wiele różnych produktów, takich jak gry, filmy, albumy muzyczne i różnego rodzaju gadżety - podały Gry Online. Znalezienie w niej interesujących nas przedmiotów nie jest łatwe, ale może się opłacić.

Wyjątkowo istotne jest, że przecena ta nie jest szeroko komunikowana. Przyczyną tego stanu rzeczy prawdopodobnie jest to, że Empik ma śladowe ilości przecenionych produktów i nie chce taką akcją irytować swoich klientów. By skorzystać z okazji, należy po prostu kupić przeceniony przedmiot w salonie Empik. Najpierw należy jednak sprawdzić, czy dany produkt jest dostępny w salonie. A to niestety nie jest zadanie łatwe i wymaga wykonania kilku kroków. Wydają się one mało czasochłonne, dopóki w ten sposób nie sprawdzimy kilkunastu lub więcej rzeczy.

Empik - promocje w salonach

Aby sprawdzić, czy produkt jest w promocyjnej cenie należy... przejrzeć mającą 175 stron (!) listę przecenionych produktów, skopiować znajdujący się w pierwszej kolumnie numer indeksu danego przedmiotu i wpisać go w wyszukiwarce w Google w formie “Numer indeksu empik.com”. Potem trzeba kliknąć na znajdujący się po prawej stronie napis “Sprawdź dostępność w salonie Empik” i znaleźć salon, w którym dostępny jest dana rzecz. Na liście widać, o ile przeceniony jest dany produkt.

Co ważne, ostateczna cena produktu zależy od ceny podanej w salonie, a nie na stronie. Dodatkowo produkty w salonach nie są w jakikolwiek oznaczone, a o promocji mogą nie wiedzieć nawet pracownicy. Z zalinkowanej listy wynika tylko, że trwa ona już od niemal dwóch miesięcy, a konkretnie od początku lutego, i potrwa (zależnie od przedmiotu) do końca czerwca lub grudnia. Celem wyprzedaży prawdopodobnie jest pozbycie się zalegających w magazynach produktów, które są dostępne w śladowych ilościach.

Niemniej jednak warto przeanalizować listę i sprawdzić, czy nie znajduje się na niej żaden interesujący produkt. Ja to zrobiłem i już mam kilka typów, które zdecyduję się kupić w przeciągu kilku najbliższych dni. Będą to głównie filmy sprzed paru lat, ale na mojej liście nie brakuje też kilku gier oraz albumów muzycznych. Jestem pewien, że i wy znajdziecie tu coś dla siebie.