REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Gry

To jest wiadomość dnia! Dark Souls: Prepare to Die Edition za darmo na PC

Mają podkrążone oczy z niewyspania, mamroczą coś pod nosem, rzucają kontrolerami po ścianach, uzgadniają między sobą dziwaczne taktyki, a od czasu do czasu wybuchają niekontrolowanym płaczem, kuląc się w pozycji embrionalnej. Na pewno znacie fanów Dark Souls. Jeżeli dotychczas nie mieliście okazji, aby zrozumieć fenomenu tej serii, najwyższy czas to zmienić! Zupełnie za darmo.

09.03.2016
13:37
Dark Souls: Prepare to Die Edition za darmo dla PC!
REKLAMA
REKLAMA

Dark Souls to jedna z moich ukochanych gier. Ma pewne miejsce na prywatnej liście hitów wszechczasów, obok takich gier jak Metal Gear Solid 3, Planescape: Torment czy Civilization III. Niesamowity tytuł, który na dobre rozpoczął modę na podgatunek „soulsów” – horrendalnie wymagających gier, łączących cechy tytułów akcji, slasherów oraz cRPG.

Seria Dark Souls to jawne śmianie się w twarz współczesnym trendom obowiązującym w branży gier.

Miast oferować ułatwioną rozgrywkę, Dark Souls wprowadza drapieżny poziom trudności. Podpowiedzi i czytelne oznaczenia zostały wycięte w pień, przez co gracze muszą szukać poradników w Internecie. Zamiast prowadzić nas za rączkę, producenci oddają graczom wolną wolę – nic nie stoi na przeszkodzie, aby pójść w przeciwnym kierunku i od razu rzucić się na bardziej wymagającego oponenta.

dark souls 2

Dark Souls to nie tylko świetna seria gier. To również fenomen, który dał życie zupełnie nowemu podgatunkowi w branży. Dzisiaj produkcje w stylu „Souls” powstają na całym świecie, siłami rozmaitych studiów. Wystarczy wskazać na tworzone w Polsce i Niemczech Lords of the Fallen. Powstające w bólach Deep Down na PS4 to kolejny przykład. Bloodborne jest następnym.

Gracze zagłosowali swoimi portfelami. Pokazali, że współcześnie wciąż jest miejsce i zapotrzebowanie dla wymagających gier. Dla produkcji, które nie patyczkują się z dzierżycielem kontrolera. Które nie traktują nas jak idiotów i oczekują od nas umiejętności, uwagi, koncentracji i refleksu. W oporze do wszelkiej logiki i standardów w branży, Dark Souls stało się gigantycznym hitem, razem z Demon’s Souls rozpoczynając wspaniały, wielki ruch graczy.

Doskonale rozumiem, że nie każdy z was rozumie, co jest przyjemnego w ginięciu po raz 27 z rąk tego samego bossa.

Być może część z czytelników Spider’s Web jest zainteresowana zagraniem w Dark Souls, ale boi się, że mityczny poziom trudności będzie odrzucać od ekranu. Głupio inwestować przecież w grę, gdy nie będziemy w stanie pokonać pierwszego poważnego oponenta, jeszcze na terenie interaktywnego samouczka. Mamy rozwiązanie na te obawy.

dark souls 3
REKLAMA

Komputerowe Dark Souls: Prepare to Die Edition można pobrać za darmo, korzystając z promocyjnej oferty sklepu Golden Joysticks. Oferta jest skierowana tylko i wyłącznie dla mieszkańców Europy. Aby zdobyć grę, wystarczy podać maila oraz swoje Steam ID. Nie macie pojęcia, co to takiego? W takim razie skorzystajcie ze Steamfindera – to bezpieczne narzędzie, które w żaden sposób nie narazi waszej biblioteki Steam.

Warto się pospieszyć. Promocja w sklepie Golden Joysticks jest ograniczona ilościowo oraz czasowo. Osoby zarządzające sklepem twierdzą, że ich oferta potrwa albo do 31 marca, albo do wyczerpania kluczy, które aktywuje się na platformie Steam. Zdecydowanie stawiam na to drugie. Także działamy!

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA