REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. RTV

Abonenci Cyfrowego Polsatu doczekali się własnej "mobilnej telewizji". Właśnie rusza nowa aplikacja

NC+ już od dłuższego czasu ma swoją „mobilną telewizję”, czyli aplikację NC+ GO. Teraz podobne rozwiązanie pokazuje druga polska platforma satelitarna. Cyfrowy Polsat GO właśnie wystartował.

15.03.2016
17:46
Cyfrowy Polsat Go to odpowiedź Polsatu na nc+ GO
REKLAMA
101 interakcji
dołącz do dyskusji
REKLAMA

Abonenci Cyfrowego Polsatu od dziś mają dostęp do nowej aplikacji GO, w której mogą oglądać do 84 kanałów na żywo i strumieniować wybrane filmy i seriale. Ta przyjemność będzie kosztowała 5 zł miesięcznie i jest oczywiście całkowicie opcjonalna.

Cyfrowy Polsat GO można oglądać na ekranie komputera PC lub laptopa poprzez stronę go.cyfrowypolsat.pl, a także na urządzeniach mobilnych. Obecnie aplikacja jest dostępna tylko na sprzęty z Androidem. Jeśli ktoś ma takie życzenie, usługę można też uruchomić na dekoderze Cyfrowego Polsatu podłączonym do Internetu.

84 kanały za 5 zł miesięcznie, ale tylko dla abonentów

cyfrowy-polsat-go-1

Przez pierwsze 6 miesięcy nowi abonenci Cyfrowego Polsatu mogą korzystać z aplikacji za darmo. Po tym okresie opłata jest stała i wynosi 5 zł, ale oferta programowa różni się w zależności od pakietu telewizyjnego, jaki ma wykupiony abonent. Przykładowo, posiadacze pakietu Familijnego HD mogą oglądać 51 kanałów na żywo, a pakietu Familijnego Max HD – 72 kanały. Pełna oferta kanałów online jest dostępna dla osób, które mają dokupione pakiety Film HD, Sport HD i Cinemax HD.

Operta programowa jest bogata, ale już pojawiają się pierwsze głosy zawiedzionych klientów. Część z nich liczyła na sportowe kanały Eleven, ale niestety nic z tego. Abonenci Cyfrowego Polsatu muszą obejść się smakiem.

Materiały można oglądać maksymalnie na trzech urządzeniach jednocześnie.

cpgo

Nowa aplikacja Cyfrowego Polsatu ma wbudowany moduł rekomendacji, który ma podsuwać widzowi programy na podstawie wcześniejszych wyborów. Jest tu tez program TV i wyszukiwarka. Rodzice mają dostęp do kontroli rodzicielskiej, która może być ustawiona indywidualnie dla każdego urządzenia.

Dotychczas całkiem bogata oferta programów na żywo była dostępna w Ipli, należącej do Cyfrowego Polsatu, ale teraz pierwsze skrzypce ma grać nowa aplikacja GO. Na dekoderach operatora nowa usługa zastąpi aplikację Ipli.

Dla Cyfrowego Polsatu z pewnością jest to ważne zagranie wizerunkowe, bowiem główny konkurent już od dłuższego czasu ma analogiczną aplikację NC+ GO. Wiele sieci kablowych również decyduje się na podobne usługi związane z obszarem VOD, co pokazuje m.in. UPC ze swoją ofertą Horizon.

REKLAMA

Polsat ma zamiar dodawać do aplikacji nowe funkcje, m.in. możliwość zdalnego zlecania nagrań dla dekodera EVOBOX PVR, a także wydzieloną strefę dla dzieci.

Nową aplikację Cyfrowego Polsatu można pobrać za darmo ze sklepu Google Play.

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA