REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Sprzęt

Coraz więcej firm będzie wydzielać działy gamingowe. Właśnie zrobił to BenQ

Intel Extreme Masters 2016 to nie tylko turniej gier komputerowych. Wydarzenie to jest doskonałą okazją do promowania produktów przeznaczonych dla graczy. Doskonale zdaje sobie sprawę z tego BenQ, który właśnie ogłosił, że duża część ich produktów będzie dostępna pod marką Zowie.

06.03.2016
16:38
Coraz więcej firm będzie wydzielać działy gamingowe. Właśnie zrobił to BenQ
REKLAMA
REKLAMA

Firma BenQ wielu osobom może kojarzyć się z tworzeniem sprzętu biurowego, jednak dzięki zeszłorocznym przejęciu marki Zowie Gear zdecydowała się położyć większy nacisk na tworzenie sprzętu dla graczy. Do tej pory mogło wydawać się, że mimo przejęcia tak dużej firmy wszystkie produkty tego przedsiębiorstwa będą tworzone pod marką BenQ. Teraz jednak tajwański producent zdecydował się wydzielić ze swojej oferty submarkę Zowie, która będzie skupiać się właśnie na produkcji myszek, podkładek, monitorów oraz innych akcesoriów dla graczy.

Decyzja ta wydaje się dobra, ponieważ rynek urządzeń dla graczy cały czas się rozwija.

Osoby, dla których granie to styl życia są w stanie wydać ogromne pieniądze na monitory, myszki oraz klawiatury. Jednocześnie nie chcą korzystać z uniwersalnych urządzeń i chętniej kupują sprzęty dedykowane właśnie im. Nie należy dlatego dziwić się, że coraz więcej dużych, głównonurtowych firm decyduje się na podobne ruchy. Przykładem tego jest chociażby Kingston. Jego moduły RAM, dyski SSD i słuchawki przeznaczone dla graczy są dostępne pod marką HyperX.

BenQ_Zowie_logo

Inna firma, która zdecydowała się na podobny ruch to Acer. Producent ten znany jest z produkcji biurowych komputerów i monitorów, ale ma w ofercie submarkę Predator. I laik oglądając komputery oraz monitory Predator nigdy nie domyśli się, że to tajwańska firma odpowiada za ich produkcję. Logo Acera zawsze gdzieś na nich się znajduje, jednak nigdy nie jest to widoczne miejsce. Widząc ogromne kampanie reklamowe produktów dla graczy, należy spodziewać się podobnych działań innych firm.

REKLAMA

Marek gamingowych będzie znacznie więcej niż do tej pory.

Swoją drogą ciekawe jest, ile z nich zamieni się w pełnoprawne firmy, które usamodzielnią się lub nawet wchłoną swoje firmy matki. O tym, że jest to możliwe świadczy historia firmy BenQ, która powstała w 1984 roku jako część Acera i usamodzielniła się piętnaście lat temu.

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA